GROOT TEGELBOEK de computer, dus in onze bibliotheek. De rubriek'sleutelwoorden' is dan ook erg be langrijk. Conservator Jenny is zuinig op 'haar' boeken. Niet iedereen kan zomaar wat grasduinen in de bibliotheek. Natuurlijk kunnen vrijwilligers van het museum een boek lenen en het zelfs mee naar huis ne men. Er is een uitleenschrift; misschien dat de communicatie in het begin wat stroef zal gaan: het kantoor met de boekenkasten is -net als het museum- een beperkt aantal dagen en uren open. Ook de tijd die het Jenny zal kosten om -na publicatie van dit artikel- de enorme toeloop van lezers te verwerken zal voor problemen zorgen Buitenstaanders die interesse hebben in een bepaald onderwerp, waarvan zij denken dat daarover lectuur is in de muse umbibliotheek, kunnen informatie vragen tijdens kantooruren. Er is nog geen papieren catalogus. Het kost nogal wat tijd, papier en printerinkt om er een (en liefst meer) te maken. Maar er wordt over gedacht Overigens: of onze conservator wel zo blij is met haar duo betwijfel ik wel eens. Ons langdurig redekavelen én het ophef fen van storingen door haar in onze com puter moeten toch -al zegt ze van niet- een zware wissel trekken op haar concentratie Tenslotte onze nieuwe klus. We zijn nog niet eens klaar met het nalopen van alle boeken of ons wordt gevraagd/opgedra gen Een nieuwe Chronyke/De Kroniek uitgegeven door de Oudheidkundige Ver eniging vanaf de eerste uitgave in 1986 te rubriceren, d.w.z. ervoor te zorgen dat alle verschenen artikelen gemakkelijk terug te vinden zijn. Ook dat kan geen kwaad Henri van der Plaat En hierbij geeft ik de pen door aan Atie van Olst. van kunst tot kastpapier 116

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2010 | | pagina 56