wachtte met bieden want meestal zet de veilingmeester dan een lager bedrag in. Maar vanuit de zaal werd er direct gebo den. Daarna heb ik voor het museum het volgende bod uitgebracht. De eerste bieder stopte na 4 keer bieden maar toen kwam er een andere bieder. Toen deze steeds langer moest nadenken over een volgend bod en de twee telefonische bieders niet gingen meedoen had ik het gevoel dat het ging lukken. Met het eenmaal, andermaal keek de veilingmeester nog even naar een telefonische bieder (een assistent van het veilinghuis heeft contact hiermee) maar gaf toen het verlossende woord verkocht! Ik liet mijn biednummer 504 zien en men registreerde dat netjes. Dit alles binnen de minuut en om 19.40 uur was de 176 eeuwse linnenpers eigendom van het museum. Daarna van het veilinghuis een beves tiging van de aankoop door het Museum gevraagd en afgesproken om de linnen pers op vrijdag 2 april op te halen. Na een kop koffie te hebben gedronken weer te rug naar Grootschermer gereden. Vanuit de auto Jenny Mulder gebeld, zij had met Frits Lieman die avond een bijeen komst met onze vrijwilligers en gemeld dat de aankoop was gelukt. Op vrijdag samen met Joop Klukhuhn de linnenpers opgehaald en naar het mu seum gebracht. Daar wordt deze dan eerst helemaal nagekeken en wordt vastgesteld of er nog restauraties nodig zijn (bij een ouderdom van zo'n 350 jaar is dat niet on logisch). Maar nu is de linnenpers in de vaste opstelling te bewonderen en na zo'n 350 jaar weer terug in de plaats van herkomst. De Vrienden van het museum hebben de aankoop mogelijk gemaakt. Ga snel eens kijken in het museum en ik hoop dat u het met mij eens bent dat het een prachtige aanwinst is. Aldert Pi Ikes Detail linnenpers 112

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2010 | | pagina 52