VAN DE VOORZITTER, Op 4 april was de laatste dag van onze tentoonstelling 'Verworven' -waarmee wij een beeld gaven van de aanwinsten van de laatste vijfjaar. Nu is er de tentoonstel ling 'Ergens Onderweg' over het werk van beeldend kunstenaar Peter Bes en de dich ter Han Tentije -een echte aanrader om te bezoeken. Precies tussen beide tentoonstellingen in en geheel passend bij beide titels, 'er gens onderweg' en 'verworven' het vol gende verhaal. Op vrijdagavond 26 maart was ik op internet bezig om bij een aan tal veilingen te kijken wat er zoal werd aangeboden. Toen kwam ik het volgende object tegen bij een veiling in Arnhem: 17e eeuwse eiken linnenpers met gestoken stadswapen van De Rijp, 160 h. 63 br.Met een richtprijs die wel binnen ons 'bereik' lag. Op de site van het veilinghuis stond ook een foto -met apart een detailfoto van het wapen. Kijkdagen: de vrijdag (al voor bij) en de zaterdag en zondag in dat week einde en op dinsdagavond 30 maart werd de linnenpers geveild. Als eerste de bestuursleden en in het bijzonder de leden van de aanwinsten commissie gevraagd of de linnenpers een aanwinst voor het museum zou zijn. Gaan kijken lukte mij niet, maar op maandag 29 maart gaf de aanwinstencommissie aan dat het er fraai uitzag en zeer zeker een aanwinst voor het museum zou zijn. Zij hadden daarbij ook al een plaats in de vas te tentoonstelling op het oog. Daarna is er nog overleg geweest over het bedrag wat wij wilden betalen en hoe wij dit wilden fi nancieren. Op dinsdagmiddag ben ik aansluitend op mijn werk naar Arnhem gegaan. De vei ling begon om 19.00 uur, ik had mij onder mijn eigen naam ingeschreven, een catalo gus gekocht en een biednummer ontvan gen. Vooraf had ik nog een korte blik kun nen werpen op de linnenpers, die achter in de veilingzaal stond. Het voelde stevig en zag er fraai uit. Er was redelijk wat publiek, vlak voor zeven uur kwam de notaris bin nen en iets later de veilingmeester met een assistent. De veiling begon en het viel mij op dat de meeste voorwerpen in de buurt van de richtprijzen werden verkocht -ook werden er diverse zaken niet verkocht. Bij enkele duurdere objecten werd er ook te lefonisch geboden. Na 68 nummers was nummer 69, de lin nenpers, aan de beurt. Daarvoor zag ik al dat er contact was opgenomen met 2 tele fonische bieders. De veilingmeester begon met het laagste bedrag van de richtprijs. Ik Bulletin van het Museum "In't Houten Huis" •:™v- ill:;:;:;

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2010 | | pagina 51