ZOMERAVONDWANDELING NAAR MARKEN OP MAANDAG 21 JUNI A.S. Maandag 21 juni a.s. organiseert de Oud heidkundige Vereniging haar jaarlijkse Zo meravondwandeling. We gaan dit keer een bezoek brengen aan Marken. Dit voorma lige eiland ligt in de Gouwzee en werd in 1957 via een dijk verbonden met het vaste land. Marken staat in zowel binnen-als buitenland bekend om haar woningbouw en klederdracht. Vooral de werven, kunst matig opgeworpen heuvels, waarop de Markenaren gingen bouwen om de over last van het water te beperken zijn typisch voor Marken. Tegenwoordig zijn er nog vijftien wer ven, waarvan er twaalf bewoond zijn. Op de werven staan de kleine, eenvoudige houten huisjes veelal dicht tegen elkaar geplaatst. Toen er op de werven geen plaats meer was, werden er tegen de wer ven paalwoningen gebouwd. De ruimten onder de paalwoningen zijn tegenwoor dig dichtgemaakt, omdat door de afslui ting van de Zuiderzee in 1932 de dreiging van het hoge zeewater grotendeels was verdwenen. We beginnen met een bezoek aan het Markermuseum. In dit museum dat gevestigd is in zes historische wo ningen in het oude centrum van Mar ken is o.a een unieke verzameling Mar ker klederdrachten te bezichtigen. Omdat het museum slechts een beschei den afmeting heeft, worden we in twee groepen na elkaar rondgeleid. Als de eer ste groep binnen is, kan de andere groep intussen zelf alvast het eiland verkennen of een kopje koffie drinken in één van de restaurants die Marken rijk is. Na het bezoek aan het museum zullen we een wandeling gaan maken over het voormalige eiland. Als het niet regent, zul len onze gidsen gekleed zijn in Marker kle derdracht. De wandeling zal ongeveer een uur duren. Om 19.00 uur starten we bij het Mar ker Museum aan de Kerkbuurt 44-47. Bij aankomst op Marken kunt u parkeren op het parkeerterrein waar parkeergeld en toeristenbelasting betaald moeten wor den. Tot ziens op 21 juni!

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2010 | | pagina 4