Brandweer Grootschermer Graag geef ik de pen door aan Henry van der Plaat. Jaap Jonker mer. We gingen op het Noordeinde no. 20 (toen Noordeinde 55A) wonen. Met enige onderbreking woon ik daar tot op de dag van vandaag. Het eerste wat mij opviel in Grootscher mer op de school was dat er twee jongens met elkaar aan het vechten waren. De eer ste, tweede en derde klas bracht ik door bij juffrouw Boekei. Zij leeft nog en zal in de negentig moeten zijn. De bovenbouw werd bestierd door meester Klunder met uitzon dering van het laatste jaar toen Klunder werd opgevolgd door meester Kiel. Deze heeft lang in Grootschermer gewerkt. Kiel ging de eerste jaren met de zesde klas een week kamperen in Schaarsbergen. Op de fiets. Mooie herinnering! Als vijfdeklassers hadden we ook al gekampeerd. We waren op de fiets naar Amsterdam (toen met de boot naar Harderwijk en verder op de fiets naar Putten) en na enkele dagen weer te rug. In Grootschermer had je Huib Kieft met grote auto's en machines: dorsmachine, balenperser e.d. Dat maakte indruk. Bij Kieft heb ik nog in de bankschroef ge klemd gezeten. Ik had rottigheid uitge haald en toen ik gepakt werd bedacht men dat mijn korte broek prima kon worden vastgezet in de bankschroef en daarmee was ik ook gevangen. Na enkele minuten (in mijn beleving uren en uren) werd ik weer losgelaten. De overbuurman in Grootschermer was IJs(brand) Molenaar. Die beklaagde zich over mijn gedrag bij burgemeester Dries- sen. Ik gooide steentjes naar zijn kat en pleegde ander kattenkwaad. Na schooltijd moesten drie jongens bij burgemeester W.J. Driessen komen. Wij kregen een repri mande in het oude raadhuis: een moest op de gang, een moest in de bovenkamer en ik moest een uur in de cel. Driessen zat er helemaal niet mee. Na meester Kiel volgde ik de ambacht school en UTS in Alkmaar. In Grootscher mer was ik lang aannemer en op verzoek van Huib Kieft, die van de bankschroef, ja renlang lid van de vrijwillige brandweer. 55

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2010 | | pagina 55