NIEUWE AANWINSTEN De afgelopen maanden heeft het museum weer enkele schenkingen/bruiklenen in ontvangst mogen nemen. Onder meer: 0 Achterzijde Weeshuis van Graft, ge zien vanuit het Westen, M. Oortwijn (olieverfschilderij), Bruikleen van Kerkbestuur Grote Kerk De Rijp. 0 Twee kop en schotels van het Groene Kruis, schenking van Tineke Schipper, De Rijp. werpen. Ook kleine snuisterijen of weinig ruimte innemende objecten, zoals teke ningen, worden in dank aanvaard en voor het nageslacht bewaard. In de grote zaal zijn de aanwinsten per thema gerangschikt: voorwerpen van de kruisvereniging, handwerk uit voorbije tij den, oud gereedschap, kinderspeelgoed en twee fraai geschreven kinderwensjes. Graft is vertegenwoordigd met avond- maals tin en een maquette van het oude tolhek. Bij het tolhek enkele negentiende eeuwse sfeer schilderijen uit de regio. Ook verwierven wij werk van eigentijdse kunstenaars van het Schermereiland: Joy ce Ennik, Liliane La Gauw, Pieter Borstlap, Martin Klaver, Ina Verdonk en Nico van der Hoff. Los van de thema's staat centraal in de grote zaal het lieve kistje dat Trijntje Si mons in 1688 vermoedelijk van haar brui degom ten geschenke kreeg. Een keuze uit de collectie Commandeur staat voorlopig opgesteld in een nieuwe vi trinekast voor de grote zaal. We hebben er een gedetailleerde catalogus bij gehangen. In de galerij vallende prachtige i9e eeuw- se tekeningen en aquarellen van Hendrik Weeshoff (1830-1860) op: een jong gestor ven schilder uit Schermerhorn. Niet alleen Aquarel van Hendrik Weeshoff zijn dierenobservaties zijn buitengewoon goed getroffen, ook de personen die hij af beeldt, zijn zeer levendig weergegeven. 52

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2010 | | pagina 52