VAN DE VOORZITTER, Vorige keer heb ik u verteld over de twee subsidieverzoeken die wij bij de Provin cie hebben ingediend. Een aanvraag om nieuwe vrijwilligers te werven en de an dere aanvraag voor het verbeteren van de website van het museum. De aanvraag om nieuwe vrijwilligers te werven is voor een belangrijk gedeelte gehonoreerd. Een uit gebreide advertentie waarin het museum zich, samen met de VVV en de Grote Kerk, aan potentiële vrijwilligers presenteerde met de open middag op 7 februari jl. was hierbij het begin. Als u wilt weten wat er allemaal te doen is als vrijwilliger bij het museum, neem gewoon contact met ons op en vraag naar Jenny Mulder of naar Frits Lieman. De andere aanvraag, het verbeteren en uitbreiden van de capaciteit van de web site wordt ook door de Provincie financieel ondersteund. Dat gaat u over enige tijd, als u onze website bezoekt, dus merken. In het museum is nog tot 28 maart de tentoonstelling 'Verworven' te zien. Het geeft een beeld van de ongeveer 1500 voorwerpen die ons museum in de af gelopen vijf jaar aan haar collectie heeft kunnen toevoegen. Aanwinsten die zijn geschonken en een enkele keer door ons zijn gekocht. Bij de verwerving van de Collectie Com mandeur ontstond ook de wens om con tinue gedeeltes uit deze omvangrijke col lectie te kunnen tentoonstellen. Waarbij tegelijkertijd onze galerij een museale uitstraling zou krijgen. Door steun van de Stichting VSB Fonds Beemster, de Stich ting Jan Boon en de Stichting Vrienden van het Museum hebben wij deze extra expositie-mogelijkheid kunnen realiseren. Vanaf deze plaats nogmaals onze dank hiervoor. Deze vitrine is bij de opening van de ten toonstelling 'Verworven'voor het eerst aan het publiek gepresenteerd. Fraai ingericht met een selectie voorwerpen uit de Col lectie Commandeur. In de vitrine willen wij elk jaar een ander gedeelte uit de Collectie Commandeur tentoonstellen en kunnen wij ook relaties met andere bodemvond sten en collecties tonen. Een idee is hierbij om dan aan een zo genaamde "gastconservator" te vragen de inrichting en presentatie voor zijn/haar re kening te nemen. Die maakt dan een keuze uit de collectie Commandeur en legt een relatie naar de eigen collectie. Daarmee kunnen wij meer aandacht geven aan de majolica, het gewone gebruiksaardewerk en het slib- en krasaardewerk waarvan het Schermereiland een belangrijk vondst- gebied is. U begrijpt dat het museum erg blij is met deze aanwinst! O ja, vrijwilliger bij het museum, iets voor u? Bulletin van het Museum "In 't Houten Huis"

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2010 | | pagina 50