ZOUAAF HENRI RIDDER Oud-pauselijk Zouaaf Hendricus Ridder. Foto uit de Katholieke Illustratie 1924/192575 oktober 1924, nr. 3, pag. 35. Collectie Spaarnestad Photo. Foto graafonbekend. Jan Deckwitz noemde in zijn Zouavenarti- kel in De Kroniek nr. 4, jaargang 25 Henri Ridder. Hendricus Ridder is verwant aan mijn familie waardoor ik er iets meer over kan vertellen. Hendricus was een zoon van de hekelaar/lijnbaander Bouke Ridder 1786- 1850 (betovergrootvader van mijn vader) en diens tweede vrouw Gesina (Geesje) Raven 1803-... Van de vier kinderen die Gesina en Bouke kregen bleef alleen Hendricus in le ven. Hij werd geboren te Noordeinde op 28 februari 1839 en aangegeven te Graft. Zijn dienstname in het pauselijk leger had wel licht te maken met de gelovige inslag van zijn familie. Cornelis Ridder, de vader van Bouke, was destijds met een 'andersden kende'vrouw terug gekomen uit Friesland en trouwde 1782 in Graft met haar. Deze Aatje Boukesd. Singrade uit Sneek liet, on danks haar andere opvattingen, haar toch kinderen katholiek dopen. En bij iedere doop noteerde pastoor dat Aatje niet Ka tholiek bleef (a Catholica consist). Pas op 56-jarige leeftijd, voordat Cornelis en Aatje hun zilveren echtvereniging vierden, deed zij afstand van de hervormde of protestantse religie en is overgegaan tot het Roomsche Catholieke en Apostolische geloof voor Pas toor Gerard us, Laurentius Bono, geboortig van Leijden, de getuigen Antoni Storm en z'n 43

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2010 | | pagina 43