Weer een andere voorgevel 1930 en werd de eerste steen in hetzelfde jaar gelegd. In het middentravee van de gevel bevond zich toen een gotisch i8e eeuws glazen venster wat regelrecht lijkt te zijn voortgekomen uit de restauratie van 1767. Was dit het derde glas wat in 1767 moest worden aangebracht? Boven dit venster zijn driehoeksgewijs drie roosvensters in gewerkt. Het lijkt een overbodige toevoe ging, maar misschien had het meer een symbolische betekenis. In beide zijtravee- en zijn gotische blindnissen aangebracht. De datering van deze verbouwing, althans van de toren, is onmiskenbaar aangegeven door het jaartal boven de klok. De allereer ste foto van de kerk toont deze gevel van uit het noordwesten. Waarschijnlijk was de aanpak van de eer dere voormuur niet zo goed gebeurd. De eerste foto van de kerk. Want weer betreft het de voormuur. De kerkvoogden van Graft vragen in mei 1930 en men gebruikte deze in combinatie met aan de Alkmaarse architect P.J. van der List elkaar. De nieuwe voorgevel is daar een om restauratietekening voor de voorgevel, leuk voorbeeld van met op de begane Hij gaat met zijn ontwerp weer terug naar grond venster- en deuropeningen met daarop Moors aandoende accoladebogen. Langs de dakranden is een klim mend boogfries gemaakt die onder de voet van de toren horizontaal over loopt naar de ander zijde. De toren, waarin in 1862 nog een begin van een torenbrand was waargeno men, is in 1864 verworden tot een bescheiden houten opbouw met een vierkante spits die op 1/3 achtkan tig is ingesnoerd. Ook is West- en zuidgevel van de kerk im864. de voorgevel vernieuwd 32

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2010 | | pagina 32