Bulletin van het Museum "In #t Houten Huis" VAN DE VOORZITTER, Dit voorwoord schrijf ik op zaterdag 14 no vember, onze traditionele vrijwilligers mid dag en avond, 's Middags staat een bezoek aan hetTeylers Museum in Haarlem op het programma en 's avonds besluiten wij de dag met een gezamenlijke maaltijd. Voor ons allen belangrijk want je voelt je niet alleen met het museum verbonden maar ook met elkaar. Dan nemen wij ook het af gelopen jaar door, maar dat zal ik hier nu niet met u doen. Wel kan ik u een paar nieuwtjes melden. Allereerst hebben wij twee subsidiever zoeken bij de Provincie ingediend. Een aanvraag is bedoeld om nieuwe vrijwil- Kommetje Collectie Commandeur ligers te werven. Wij zien dat dit voor het openhouden van het museum, het toene mend aantal groepsbezoeken en de vaar tochten met de Maria Lijntje hard nodig is. Dus als u over enige tijd advertenties gaat zien dan betekent het dat onze aanvraag is gehonoreerd. De andere aanvraag is voor het verbeteren van de web-site van het museum. Die is toch al weer enigszins gedateerd -de capaciteit is te beperkt en met de huidige technieken kun je gewoon meer. Belangrijk voor ons want de website kent 14.000 bezoekers per jaar en dit kan toch de eerste stap voor een bezoek aan ons museum zijn. Wij zijn er in geslaagd om het geld voor een nieuwe vitrine bij elkaar te vinden. Door de steun van het VSB Fonds Beem- ster, de Stichting Jan Boon en de Vrienden van het museum is dit gelukt. Vanaf deze plek onze hartelijk dank. In de vitrine gaan wij wisselend voorwerpen uit de Collectie Commandeur tentoonstellen. Ik verwacht dat dit begin december voor de eerste keer te zien zal zijn. Daarnaast komen er leuke nieuwe tentoonstellingen aan, dus met elkaar voldoende aanleiding om weer eens langs te komen. Aldert Pilkes

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2009 | | pagina 59