trokken. Kinderen gingen er naar school, de mensen waren er lid van clubs en ver enigingen, ze gingen er naar de kerk, er werd gewinkeld en ze waren op het Rijper gas- en telefoonnet aangesloten. Van de andere kant: indertijd werkten Rijpers aan de melkfabriek, maakten de dorpelingen gebruik van de tram, leverden melk aan Hollandia en bezochten café en kermis. Verder moet genoemd worden de tiental len jaren bestaande traditie: het formeren van optochten aan de Klaterbuurt. Van hier trokken ze op feestdagen over de Beem- sterbrug De Rijp in. Abeeldingen en gegevens voor dit artikel werden bijeengebracht door Jan de Groot (Middenbeemster) en Andries de Jong (Uitgeest). De tekst werd samengesteld door Jan Deckwitz (Uitgeest). Jan Deckwitz, Jan de Groot en Andries de Jong Op onderstaande foto uit 1920 zijn vrachtauto 's en paardenwagens te zien die met melkbussen zijn beladen. Dirk van Leeuwen zorgde voor het transport van de melk naar de fabriek Holiandia. Eerst deed hij dit met 12 paarden, maar zodra het kon kocht hij een T-Ford en een Martini. De opvolger van Dirk van Leeuwen was Jan de Boer, die zich in 7942 aan de Klaterbuurt vestigde. Het café zette hij tot 1947 voort, toen de kermis voor het laatst op zijn terrein stond. Jan de Boer heette het transportbedrijf in het vervolg. Het is nu op het Rijper bedrijventerrein gevestigd. Jan de Boer was van 7927 tot 1939 buschauffeur bij Huip Kieft in Grootschermer die een busdienst van De Rijp naar Alkmaar onderhield. 219

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2009 | | pagina 51