In 1896 liet de familie De Wit op het erf van hun gesloopte villa een stolpboerderij bouwen. De foto toont de familie Hoek Spaans voor de boerderij. Later woonde hier Remmert Noome, daarna hun kinderen Jannetje, Cor en Trijntje. De familie Groen volgde hen op als bewoners, daarna de familie Woudt en nu woont er de familie Kwekkeboom. Wat aan de sierlijk uitgevoerde voorgevel vooral opvalt is het snijwerk aan de dakranden van de middenpartij. Aan de zijkanten hiervan en aan de geveltop zie je de zogeheten acroteriën ge i9e eeuwse stolpboerderij. Kort na 1900 kwam in de nieuwe villa de heer Joustra, de directeur van de Hollandia fabriek te wonen. Zoals we hebben gezien, betekende het station, dat in 1895 werd gebouwd, nogal wat voor de Klaterbuurt. In de eerste plaats de vestiging van de Hollandia fabriek. Na bij de fabriek kwam een bedrijf dat zich bezighield met melktransport. Aan het huis dat bij het bedrijf hoorde, werd aan de noordkant een grote veranda gebouwd als onderdeel van het café dat in het huis 21 werd gevestigd. De komende en gaande reizigers van de tram konden hier ver frissingen en rust vinden. Een eindje ten westen van het café was het winkeltje van Andries de Jong, waar vanaf 1905 tabak en frisdranken werden verkocht. Het was eveneens bedoeld voor de reizigers. Veel reuring was in het Beemster buurt schap ontstaan. Van passagiers van de tram natuurlijk, maar ook van volk dat in en om de melkfabriek werkte. Er was zelfs een jaarlijkse kermis. In De Rijp ontstond het 'oostertje'. Het 6 h

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2009 | | pagina 48