Arbeid die al spelend het ritme aangaf. Af en toe stokte het tempo onderweg, stonden we stil en zagen verbaasd toe hoe de akela kniehef fend pas op de plaats maakte. Dan ging het weer vaag marche rend voort, waarbij je moest oppassen dat je niet tegen de hak ken van je voorgan ger trapte. Op de Dam stonden hotemetoten op het bordes en de trappen van het Raad huis. Langs de route hadden de zigeuners achter ons,veel succes bij het talrijke publiek, er werd hard voor hen geklapt. Bovenstaande tekst wil een indruk ge ven van een optocht, die op een feestdag werd opgesteld aan de Klaterbuurt. Het gehucht of buurt schap, gelegen in Op dit zeer gedetailleerde kaartfragment uit 1644 is zowel een stuk van de beide oksels van De Rijp als van de Klaterbuurt te zien. De brand van De Rijp 10 jaar later de Westdijk van de zou enorme schade aanrichten. De buitenplaats Overrijp en de huisjes Beemster en de Rij- aan de zuidzijde van de Klaterbuurt gingen in vlammen op. De vijf hui- perweg, dat bestond zen aan de noordzijde bleven gespaard uit groepjes beschei den huizen, een café en twee boerderijen. De naam Klaterbuurt, waar komt die van daan? Vraag het me niet, want ik ben er niet in geslaagd dit te achterhalen. Mis schien heeft de naam te maken met de bodemgesteldheid ter plaatse, met natte klei of zoiets. De nederzetting Al op kaarten uit de 178 eeuw staan bij het begin van de Rijperweg links en rechts hui zen aangegeven. Het waren eenvoudige optrekken, misschien wel van voormalige dijkwerkers die na de drooglegging van 210

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2009 | | pagina 42