Beemster, is het rechtstreekse voorbeeld voor deze gravure. Hoewel glas als 'drager' van een afbeel ding sterk wordt ondergewaardeerd doet Bokaal van dijkgraaf Monique de Vries; 2008. Hoogte 26,4 cm Collectie HHNK het soms niet onder voor een schilderij of prent. Het bewijs daarvoor wordt geleverd door dit laatste glas, Cynthia Siefers liet op de laatste dia een bokaal van loodglas zien, die zich bevindt in het Gemeente museum te Den Haag, waar het op dit mo ment pronkt in de tentoonstelling Glinste rend Glas. De kelk is helemaal versierd met een verbluffend fijne stippelgravure van de turfwinning. Turfstekers zijn aan het werk, het drogen van de turf is afgebeeld en lieden die zich in het waterlandschap bezig houden met de jacht of visserij. Op een glazen oppervlak van nog geen 20 cm2 is een complete wereld weergegeven. Tot slot sprak Cynthia Siefers de hoop uit dat ze met deze presentatie iets van haar fascinatie voor glas heeft kunnen over brengen en dat wij voortaan glazen met andere ogen zullen bekijken. De maker van dit verslag kan niet anders doen dan dit volmondig bevestigen ongetwijfeld ook namens alle aanwezigen. Vele vragen waren er al tijdens de lezing gesteld, na afloop volgden er nog enkele. Onze voorzitter, Weyert de Boer, bedankte Cynthia Siefers hartelijk voor haar des kundige, enthousiaste, betoog. Hij liet zijn dank gepaard gaan met de traditionele bloemen. Dit verslag is een verkorte en ietwat om gewerkt versie van de tekst van de lezing van Cynthia Siefers en de afbeeldingen zijn door haar gemaakte foto's. Dick Mantel 208

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2009 | | pagina 40