vrijwilligers zijn, is het allemaal nog betaal baar. Voor het schip en catering moet ui teraard betaald worden. Dit werd door de familie Breedt gesponsord. Toen mij weer werd gevraagd in 2008 of ik weer wat wilde doen met de mensen van de dagopvang hoefde ik niet lang te denken en zei dat ik dat voortaan ieder jaar wel wilde doen. Zo gezegd, zo gedaan. Dus op vrijdag 19-09- 2008 des ochtends om 11 uur vertrok de 'Maria Lijntje'uit Schermerhorn om via De Rijp naar het Verloren Eind toe te varen. Ondergetekende en Dirk Schermerhorn waren de schippers. Het mooie weer zorg de voor een fijne tocht waarbij de mensen genoten van het uitzicht en de rust op het water envan de hapjes en de borreltjes (ondermeer advocaat met slagroom). In eetcafé Het Verloren Eind wachtte de kof fie met patat en kroket op ons. Na nog een versnapering zat de stemming er goed in. Op de terugtocht werd deze nog beter want toen hadden we inmiddels Annie de accordeoniste aan boord. Onder muzikale begeleiding werd zin gend de reis naar Schermerhorn volbracht. Het zingen van allerlei oude liedjes joeg de in de ringvaart zwemmende eenden en andere waterbewoners wel naar an dere oorden maar fietsers en wandelaars op de dijk schoten spontaan in de lach of zongen mee. Het was een heel gezellige dag die absoluut herhaald moet worden. Dit jaar had de tocht reeds plaats moeten vinden maar moest door de slechte weers vooruitzichten uitgesteld worden. Met bovenstaand verslag wil ik U laten zien dat de museumboot ook nog voor soci ale doeleinden dan gebruikt wordt waarbij dan soms het museum geruild wordt voor een andere locatie. Rest nog te vertellen dat varen met en onderhoud van de'Maria Lijntje' gedaan wordt door vrijwilligers en dat onder getekende in probleemgevallen technische ondersteuning geeft. Bij deze geef ik de pen door aan Herman Meddens. Peter Breedt De Maria-Lijntje 165

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2009 | | pagina 61