molen grondig geïnspecteerd werd. Daarna liep de groep naar Schermer- hom (dachten ze) maar aan de loswal net voorbij de brug naar het dorp lag een leuke, antieke boot te wachten. De ver rassing was groot toen die het vervoer naar de volgende locatie bleek te zijn. De tocht met de 'Maria Lijntje' door het Zwet achter Schermerhorn en door de ring vaart was een groot succes. Geen van de deelnemers, behalve ondergetekende, had ooit het Schermereiland op deze manier bezichtigd. Fotomateriaal hiervan kunt U zien op de bekendmakingen omtrent de vaararrangementen. Het zal U niet verba zen dat de vaartocht ons naar het'Houten Huis' bracht waar we opgewacht werden voor een rondleiding. Ook hier was onze familie zeer verbaasd over de rijke historie, nauw verweven met de zeevaart, in een dorp wat vandaag de dag ver van zee ligt. Nadat we ons verdere programma hadden afgewerkt bleek bij de nabeschouwing dat de vaartocht toch wel het toppunt van de dag was geweest! Toen mijn dochter, die als activiteiten begeleidster voor bejaarden in de dagop vang in de Horn te Schermerhorn werkt, dit hoorde, vroeg ze mij of dit ook voor de bejaarden mogelijk zou zijn Daar het schip uitgerust is met een rolstoellift en enkele mensen uit deze doelgroep rol stoelgebruikers zijn was dit zeker een idee wat uitgewerkt moest worden. En zo kwam het dat een maand later op vrijdag 22 juni in de ochtend de 'Maria Lijntje' achter de Grote Kerk in Schermerhorn lag te wach ten om de bejaarden uit de dagopvang in te schepen. Ook begeleidsters waren mee zodat de verzorging van passagiers en bemanning niets te wensen over liet. Bijna als van zelf voer ons bootje naar het museum in De Rijp waar op het terras geluncht werd. Onderweg had men reeds een borrel ge had dus schik zat er inmiddels wel in. Dat was wel nodig ook want tijdens de lunch gingen de he melsluizen open en werd de patat nat. De oudjes hadden niet zoveel interesse in het museum maar vonden het varen erg leuk .Toen de lunch verorberd was werd de terugtocht aan vaard. Nadat de los wal in Schermerhorn dankzij een zorgvuldige navigatie weder om gevonden was werd weer ontscheept. De dankbaarheid was groot en dat gaf de schippers en de organisatie een erg goed gevoel. Je moet wel bedenken dat deze mensen niet zo vaak meer een uitje heb ben. Doordat de begeleidsters net als de bemanning van de'Maria Lijntje'trouwens. Het gezelschap genietend van Annie, de accordeoniste 164

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2009 | | pagina 60