COLLECTIE DALENBERG (1946-1966): Nostalgische tentoonstelling over gefotografeerde tradities. schapszin. Zijn foto's laten zien dat hij met een warme blik naar zijn ge meente keek. In die zin is de oude burgemeester Dalenberg de perso nificatie van het begrip 'traditie' in de beste zin van het woord. Vanuit het thema Traditie is een se lectie gemaakt uit de honderden fo to's die tezamen de'Collectie Dalen- berg'vormen. Zoon Martin heeft de 'Collectie Dalenberg' onlangs over gedragen aan de Oudheidkundige Vereniging 'Het Schermereiland'. Burgemeester Dalenberg. Het jaar 2009 is het Jaar van de Traditie. In dat kader is er van 24 juli tot en met 25 ok tober een fototentoonstelling in de galerij. Het zijn foto's die tussen 1946 en 1966 ge nomen zijn door de burgemeester J(acob) Dalenberg. Dalenberg kennen velen van ons nog als een ouderwetse heer, een ver legen en vriendelijke burgemeester tege lijkertijd. In het dagelijks leven was hij een man met een groot gevoel voor gemeen Het was niet moeilijk uit de honder- den foto's prenten te vinden waar de traditie centraal staat. Zo zijn er [foto's van bevrijdingsfeesten, een eerste-steen-legging, het opspel den van een onderscheiding, de wapperende was aan de haven op maandag, de jaarlijkse kermis, Sint Maarten, het beklimmen van de raadhuistrap door vele sinterklazen, poserende harmonieën, sportfes- tiviteiten en kampioensfeesten. Ondertussen tonen de foto's ook veel toen jeugdige inwoners van het Schermereiland die nu nog bij velen bekend zijn. Bovenal bieden de foto's een nostalgisch, treffend en sfeervol beeld van onze dorpen in de jaren vijftig en zestig van de vorige eeuw. Voor de kenners: Jacob Dalenberg (1904 - 1965) werd geboren in Warmenhuizen. In 1931 solliciteerde hij naar de vrijgekomen functie van gemeentesecretaris. Om meer 161

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2009 | | pagina 57