Bulletin van het Musem "In 't Houten Huis" VAN DE VOORZITTER, Opnieuw weten veel bezoekers ons mu seum te vinden. De extra publiciteit in het ledenblad van de ANWB, de Kampioen, helpt zeker daarbij. De bemanning van de Maria Lijntje heeft het druk. Steeds meer groepen, families en gezelschappen boe ken voor een van de vaararrangementen of komen zelf met een programma waarin een vaartocht met de Maria Lijntje past. Dus veel familietochtjes, uitjes met gasten in rolstoelen vanuit het hotel en ook be drijfsuitjes zijn in trek. Misschien ook een idee voor u? Op 13 juli jl. hadden wij een informatie bijeenkomst met alle vrijwilligers. Naast het uitwisselen van allerlei informatie over o.a. de tentoonstellingen in het Museum en het Grafter Raadhuis is ook het rooster voor het openhouden van het museum besproken. Altijd een hele klus om dit volledig in gevuld te krijgen en mijn beeld is dat wij hiervoor wel versterking kunnen gebrui ken. Dus meldt u aan als vrijwilliger en ga ons helpen bij het openhouden van het museum. Wij kregen een aantal goede verbeterideeën aangereikt en onze plan nen met de energiesituatie, de Collectie Commandeur en de maquette hebben wij toegelicht. Over het laatste: wij willen graag meer van ons mooie fotomateriaal aan de be zoekers laten zien. Wij werken nu het plan uit om dit bij de maquette te doen waarbij tevens een relatie kan worden gelegd met de huizen en de straten op de maquette. Om te besparen op de energiekosten zullen een aantal verbeteringen worden aangebracht. Zo zullen wij o.a. in het depot een aantal isolatiemaatregelen uitvoeren. Wij hebben in het museum een complexe installatie waarbij de instelling van alle apparatuur nauwkeurig dient te zijn. Dit instellen gebeurt door de leveranciers van de apparatuur maar wij willen graag ook een vrijwilliger in ons midden die dit kan volgen en goed begrijpt. Daarvoor is een achtergrond in de lucht- en koeltechniek belangrijk. Als u dat bent of iemand in uw omgeving kent met dit profiel laat het mij weten. Het is geen tijdrovende klus -maar wel erg belangrijk voor ons. Het museum heeft opnieuw een aan winst te melden. Met o.a de hulp van de Stichting Vrienden van het Museum hebben wij twee schilderijen van Willem Spaarman kunnen aanschaffen. Zij zijn omstreeks 1880 te dateren en horen bij el kaar. Ze zijn op paneel geschilderd en op de ene wordt het Raadhuis van Graft en

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2009 | | pagina 53