Hij werd alleen gebruikt bij bruiloften en begrafenissen en had geen opstap. K 164. 'Carpe Diem'. Een mooi voorbeeld van de rijke bouwkunst van de late ige eeuw. Een verhoogde mid dengevel, pilasters en stuc werk aan de dubbele ven sters (wenkbrauwen). In de voet van de ronde schoor steen een stermotief. K 161. 'Foste Dine'. Willibrord had, toen hij predikte in het Een pratend en huidige Denemarken, koei en laten slachten en vee laten drinken uit de heilige bron. Hij werd voorgeleid aan de vorst. Deze besloot hem uit te leveren aan de Friese koning Radboud in Medem- blik. Hij stuurde zijn dochter Foste Dina mee met de troepen die naar Medemblik gingen. Tijdens de reis bekeerde Willibrord zijn begeleiders inclusief Foste Dina. Rad boud liet de manschappen arresteren, maar Foste Dina bevrijdde ze weer. Zij kijkend groepje 'Rijpers' werd nu gevangen genomen en ter dood veroordeeld. De zoon van Radboud, Adgil, die verliefd was geworden op Foste Dina wist dit te voorkomen, maar Radboud wil de geen gezichtsverlies lijden en zette de straf om in een dag aan de schandpaal, ge tooid met een doornenkroon. Foste Dina hield daar lelijke littekens aan over die zij bedekte met een sluier die om haar voor hoofd vastgehouden werd door een brede gouden band. De oorsprong van de Westfriese tooi. Foste Dina en Adgil besloten te trouwen. Willibrord zegende het huwelijk in en zij vesti gende zich in Twisk op de plaats waar nu de boerderij Foste Dina staat. De Nederlands Hervormde kerk Ki59-'Geertruidahoeve'. Een kasteeltje in art-nouveau stijl, daterend uit 1910. K 149. De Doopsgezinde vermaning met een kerkge bouw uit 1867. 153

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2009 | | pagina 49