De First Reformed Church in Lansing een Burgerlijke Stand en/of een Bevol kingsregister. Als er niet iemand was die de familiegeschiedenis bijhield blijft het moeilijk om een geslacht te reconstrue ren. William en zijn zoon Jacob Door zoon William is een nageslacht be kend omdat een van de nazaten contact zocht en vond in Nederland. Voordat de Grote Brand van Chicago in 1871 plaats vond, waarbij ongeveer 17.000 huizen in vlammen opgingen, 300 doden vielen en 100.000 mensen dakloos werden, waren Jacob en Maartje reeds met het gezin van William verhuisd naar Lansing, Illinois. Zij verruilde de stad Chicago, van inmiddels 300.000 inwoners, voor de plattelandse nederzetting Lansing met 5.241 inwoners. Lansing was ontstaan in 1836 en kreeg in 1847 zijn eerste stenen gebouw, een hotel, en in 1859 kreeg het stadsrechten. Het stadje Lansing maakt heden ten dage onderdeel uit van het grote Chicago. Bin nen Lansing 'settelde' de Hook familie zich weer snel en het werd ook de plaats waar onze landverhuizers stierven. Maartje op zondag 26 januari 1896 in de leeftijd van 68 jaar en Jacob op zondag 4 november 1906 op de respectabele leeftijd van 85 jaar. Ja cob werd de dag na zijn dood be graven vanuit de First Reformed Church Holland, waarbij dominee Broek voorging. De kinderen zorg den voor keurige begrafenis met vijf volgwagens en betaalden de begrafeniskosten van 105,05. Ja cob en Maartje stierven ten huize van hun zoon William die landbou wer was aan de oostzijde van de Expressway in Lansing. William kwam in goeden doen en kon zijn producten met paard en 'buggy' (licht rijtuig) in de wijde omgeving afzet ten. Met hetzelfde rijtuig bracht hij ook de kinderen en later zijn kleinkinderen naar school doorzijn ventroutes langs de school te leiden. Toen hij met pensioen ging, ver kocht zijn farm en zette het geld op de bank. De bank ging tijdens de beurskrach in de jaren 30 echter failliet en hij verloor zijn geld. Hij was niet meer in staat om het tij te keren en kon maar een schamel deel redden. Daarvan kocht hij een huis tegen over Lansing Christian School in de Maple Street in Lansing en kon zijn kinderen toch nog een goede opleiding geven. Wil liam was beheerder van de First Reformed Church van Lansing en zijn vrouw Berdina Kuling, een zeer godvruchtig persoon, ging voor in de kerk samen met Mrs. Koedyker. William stierf in 1934 aan een beroerte en werd in Lansing begraven. Zijn zoon Jacob was een zorgenkind die in zijn jeugd difte rie had gehad en daardoor langzamer was in woord en gedachten. Zijn zus Mary nam hem, toen ze vroeg weduwe was gewor den, in huis en verzorgde hem de rest van zijn leven. Toen hij stierf liet hij haar geld na waarvan ze een huisje kocht voor haar en haar twee dochters. De rechtstreekse voorouders van Jacob zijn eerder in een stamreeks gepubliceerd in Hollands Noorderkwartier van de N.G.V., 5e jaargang, nummer 1, augustus 1990. 147

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2009 | | pagina 43