Reisdubje foto genomen op 23 juli; 1933 stonden geparkeerd, staan er nog. Het houten pand met voorheen de etalage met fietsen en andere benodigdheden is gesloopt en een stenen gebouw met de nieuwe werkplaats voor fiets- en brom fietsreparatie en een benzinestation zijn ervoor teruggekomen. Het oude huis aan de overkant werd afgebroken en in 1957 door een nieuw vervangen, met een mo derne winkel. Zoon Ruud had zich intussen bekwaamd in tv en radiotechniek en andere elektri sche apparatuur. Nico reed meer in de taxi voor trouwerijen, volgauto bij begra fenis en vervoer naar bezoek ziekenhuis. Op zondag vaak de voetballertjes van SV Graftdijk. Op 72 jarige leeftijd werd de heer van der Hoff door een hartinfarct getroffen. Een hersenbloeding volgde later nog. In mei 1968 vond hij de tijd gekomen het bedrijf aan Ruud over te doen die daarvoor al ge ruime tijd bij zijn vader in dienst was. Nico en zijn vrouw verhuisden naar een huis in de P.P. Kroonstraat in West-Graftdijk. In 1970 waren Nico en Jansje van der Hoff- Ton 50 jaar getrouwd. In verband met de gezondheid is dit alleen gevierd met een gastendag voor de kinderen en kleinkin deren. Nico van der Hoff is op 29 maart 1973 overleden. Hij is 78 jaar geworden. Zijn vrouw is op 17 februari 1980 overleden. Zij is 79 jaar geworden. Het winkelpand is, na het overlijden van Ruud, verkocht aan een zoon van Wim van der Hoff, n.l. Erik van der Hoff. Deze heeft de winkel verbouwd en ingedeeld aan zijn woning. De oude fietsenwerkplaats fungeert thans als verzekeringskantoor, de garage als opslagplaats van Erik en de nieuwe fietsenwerkplaats als kapsalon en kunstatelier. 136

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2009 | | pagina 32