1) intheffïng irrijtuigen ie provin- rraagd. mdse reis cht duur- i en over brug was r stonden ppel ven- Ie vrolijke it hij was er in de >rden. De Reisfoto van de O.L School West-Graftdijk; 1934 bussen waren altijd prima in orde, daar stond EGAO voor bekend. Van der Hoff heeft er heel wat kilometers mee afgelegd, leder jaar ging hij met een gezelschap naar Esperantocongressen, tot in Spanje toe. Hij wist overal de weg en kon zich altijd ver staanbaar maken. In Denemarken stond hij bij de bus toen er opeens een paar mensen tegen hem zei den: Hee Alkmaar hier. Hoe kom jij hier te recht? Er stond "Alkmaar-Purmerend"op de bus. Hij zei: "Tja, de weg naar Purmerend was opgebroken. Toen ben ik hier terecht gekomen". In 1934 ging hij voor zestien dagen naar Spanje, naar een Esperanto-congres in Va- lencia.Twee bussen van hem, een van de Waco en een van Oorbeek. Hij kon zich redden met wat Franse woordjes en Espe ranto maar chauffeur Mulder van de Waco was minder bekend met vreemde talen. Hij had in een hotel zijn overhemd afgegeven om te laten wassen, maar toen hij er later naar vroeg verstond de juffrouw hem niet en hij haar niet. Hij had maar 2 overhem den. Op het laatst zat hij in zijn blote bast, met alleen een jasje erover. Einde EGAO Op 8 april 1941 staat beschreven dat de EGAO per 1 april is opgeheven. In het eer ste oorlogsjaar werden de bussen gevor derd en in 1941 reed de laatste bus het dorp uit. De autobusdienst werd overgenomen door de NACO te Purmerend. Chauffeur Jan Ton ging daar ook werken. Nico werkte zo goed en zo kwaad als het ging door met zijn fietsen en zijn taxi. Toen de Duitsers de klepel uit de toren haalden, zette Nico er een velg in van één van zijn autobuswielen. Zo kon het dorp toch ho ren hoe laat het was. Hoe het verder ging.... Van der Hoff's oude fietsenwerkplaats en garage, waar de autobussen en de taxi's 135

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2009 | | pagina 31