landsch Kanaal naar Spijkerboor. In de richting naar Alkmaar wordt het zelfde traject gereden. b. voor den dienst Markenbinnen - Pur- merend: van Markenbinnen, langs de Marker vaart, den Middelweg en de Knollen- dammervaart, over Spijkerboor, langs den Zuiderweg, door de Beemster naar Purmerend. In de richting naar Markenbinnen wordt het zelfde traject gereden; 6. De ondernemers dragen zorg, dat in de autobussen niet wordt gerookt; 7. De ondernemers zijn verplicht zich te verzekeren tegen de in artikel 9 der Wet Openbare Vervoermiddelen be doelde schade. In de polis zal de bepa ling moeten worden opgenomen, dat de assuradeur verplicht is aan Gedepu teerde Staten mededeling te doen van wijziging ofte niet gaan der aangegane verzekeringsovereenkomst. Een dupli caat der polis moet aan Gedeputeerde Staten worden toegezonden. Een afdruk van dit Provinciaal Blad wordt gezonden aan N.A. v.d. Hoff, P. Honig en C.v.d.Oord, te Graft, aan den Minister van Waterstaat, aan de Directie der Tweede Noord-Hollandsche Tramweg Maatschap pij te Amsterdam, aan de Directie der Nederlandsche Spoorwegen, aan den Hoofdingenieur-Directeur van den Provin cialen Waterstaat van Noordholland, aan den Leider der deskundigen in Noordhol land en aan Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, Oudorp, Oterleek, Zuid- en Noord-Schermer, Graft, De Rijp, Akersloot, Uitgeest, Jisp, Beemster en Purmerend. zoek van deze ondernemers tot het in werking houden van een autobusdienst van West-Graftdijk naar Purmerend. Gelet op een brief van den Burgemees ter van de Rijp en Graft, d.d. 17 maart 1927, houdende bezwaar tegen het verleenen van een vergunning aan deze onder nemers voor den dienst West-Graftdijk - Purmerend v.v. (op dinsdag), aange zien in de behoeften van het verkeer op het traject de Rijp - Purmerend door de Tweede Noord-Hollandsche Tramweg Maatschappij voldoende wordt voorzien. Althans voor zooveel de bewoners van Graft en de Rijp betreft. Na een tijdje wilde Cor van der Oord wel eens geld uit de onderneming zien. Van der Hoff wilde echter investeren in beter materiaal.Toen ook bleek dat Honig er niet meer zo veel in zag, zei van der Hoff: "doe jouw aandelen maar over aan mijn zwager Jan Ton". I.Tot afwijzende beschikking op het ver- J.Ton 131

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2009 | | pagina 27