West-Graftdijk lag Nico echter na aan het hart. Voor eigen rekening begon hij toen in het schuurtje van zijn schoonvader met fietsen herstellen. Loopbaan te West-Graftdijk leenbank, moest ervaren dat het Nico wer kelijk gelukt was! Na een verkeringstijd van 5 jaar, besloten Nico van der Hoff (10-9-1894) en Jansje Ton (29-7-1899) te trouwen op 29 juli 1920. Op de verjaardag van haar moeder! Zij kregen drie kinderen, Wim, Dina en Ruud. Wim, 86 jaar, woont nog steeds in West-Graftdijk. Dina, 82 jaar, woont in Purmerend en Ruud is op 25 maart 2000 op 72 jarige leeftijd, overleden. Hierna kwam de eerste stap naar zelf- Door een advertentie kwam hij in contact met de toenmalige dokter de Wit die een chauffeur vroeg voor het bezoeken van patiënten. Buiten zijn andere werkzaam heden was hij bezig met het rondrijden van de dokter, medicijnen rondbrengen in de hele omgeving en de tuin van de dokter bijhou den. Dit alles voor de somma van f 14,00 per week. De medicijnen wer den thuis bezorgd tot de Jispersluis, Oost en Westknollendam, Mar- kenbinnen, Driehuizen en een groot deel van de Schermer. De verre klanten moesten Nico Zuiderstraat West-Graftdijk met links op de voorgrond werkplaats en dan een dubbeltje beta- garage van Van der Hoff. Midden op de achtergrond de winkel van len. De mensen uit het GrietjeStam-Kaaij. dorp moesten echter zelf hun drankje halen en op Nico rustte de taak de flesjes schoon te maken voor één cent per stuk. Op een vraag van de dokter of hij wel eens aan trouwen dacht, was het ant woord: "wanneer ik duizend gulden ge spaard heb". De dokter dacht bij het horen hiervan, voor die tijd een geweldig bedrag, dat hij dat nooit zou redden. Dus beloofde hij vlot: "als jou dat lukt, krijg je er van mij f25,00 bij". Wie schetst zijn verbazing toen hij korte tijd later, als bestuurslid van de boeren- standigheid. Tot 1922 was Nico in dienst bij dokter Koppen welke na dokter de Wit dorpsdokter was. Toen de oude dokter ver trok kocht hij van hem zijn oude Ford (van 1912) en begon kooplui naar de dinsdag- markt in Purmerend te rijden. Daarnaast zette van der Hoff zijn rijwielzaak voort. Later werd de Ford vervangen door een Willy's Knight. Daar konden 8 mensen in maar vaak werden het er wel 11. De korf met kippen stond dan op het dak. Cor van der Oord, de toenmalige kaste lein van café Vislust, leek dit wel een voor- 128

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2009 | | pagina 24