Bulletin van het Musem "In 't Houten Huis" VAN DE VOORZITTER, Op zondag 26 april hebben wij in een sfeer volle bijeenkomst de afsluiting van de Club van Honderd gemarkeerd. De Club van Honderd zijn wij in september 1999 gestart om de financiën sluitend te krijgen voor ons plan voor een nieuw -het huidige- museum. Hierbij kreeg men als tegenpres tatie voor een periode van 5 jaar een aantal aantrekkelijke faciliteiten. Op 21 april jl. is deze periode geëindigd en dit hebben wij in stijl met elkaar afgesloten. In het museum was het Register van Certificaathouders het symbool voor de Club van Honderd. Het Register stond in de ontvangsthal van het museum waarbij elke dag een nieuwe pagina werd openge slagen. Het Register heeft ons museum nu als definitieve landingsplek gekregen en is opgenomen in onze bibliotheek. Leontine Kuijenhoven-Groeneweg, cul tuurhistorica en expert op het gebied van kleding en leefomstandigheden van Noord-Hollandse wezen in vroeger tijden hield een boeiende presentatie over dit onderwerp. Een toepasselijk onderwerp in het voormalige Gemeene Wees- en ar menhuis van De Rijp. Ik ben blij dat met de meeste leden van de Club van Honderd de bijzondere relatie blijft bestaan doordat zij Vriend van het museum zijn geworden. Het museum heeft opnieuw een belang rijke schenking van Prof. Dr. A. Blaauw ontvangen. Informatie over de geschiede nis van de familie Blaauw, met een aantal bijbehorende voorwerpen waaronder een sfeervolle aquarel van het Noordeinde te Graft. En twee fraaie schilderijen, voorstel lend Adriaan Blaauw en zijn vrouw Maartje van Petten, dit zijn de grootouders van -de heer Blaauw- zijn grootvader Adriaan Blaauw. Zij staan afgebeeld in het -door prof. Blaauw geschreven- boekje "Acht Gene raties Blaauw en in het boek "Aangekleed gaat uit"Wij zijn erg blij met deze aan winsten en ons idee is dat de beschikbare informatie over de familie en deze voor werpen een voldoende basis zijn om een tentoonstelling over de familie Blaauw in onze galerij te gaan houden. Wordt ver volgd lijkt mij. Deze zomer hopen wij in het museum te profiteren van de extra aandacht in de Kampioen voor De Rijp. Met een oplage van 3,7 miljoen krijgen alle ANWB leden het blad thuisgestuurd en een aantal zal ongetwijfeld geïnspireerd worden om dit gebied en ons museum te bezoeken. Ook vraag ik uw aandacht voor het Graf ter Raadhuis. Het gaat dit jaar iets later

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2009 | | pagina 45