Enkele 'boeken' uit het archief De Wit. Hierin werd in het derde kwart van de negentiende eeuw de administratie van de graan- en houthandel bijgehouden "Alles wat oud is, interesseert me ge woon. Zeker als het m'n eigen familie be treft. Toen kwam de hele ontwikkeling met uiteindelijk de herbouw van De Ster. Ik kreeg een goed contact met Stichting De Sterremolen, ontzettend leuk. Maar de verantwoordelijkheid voor al die oude stukken woog zwaar. Uiteindelijk hebben drie mannen van de Stichting -Geurt van der Wal, Piet van Os en Frank van der Lecq- een enorme klus geklaard. Zij hebben alles voor me uitgezocht en gesplitst in een deel De Rijp en een deel Utrecht. Dat laatste deel was veel groter omdat daar alle grootboeken, kasboeken en derge lijke bij zaten. Zo is uiteindelijk alles goed opgelost. De Oudheidkundige Vereniging Het Schermereiland heeft het oudste en zeer interessante deel van het 'Archief De Wit'ontvangen. Dat deel is inmiddels door Jan Kaptein geïnventariseerd (zie bijlage 2). Het Utrechtse deel berust nu bij het Utrechts Archief; die zullen er nog wel een paar jaar werk aan hebben." "Tot slot moet ik als een echte De Wit toch nog even reclame maken voor de mo len. Wie de Utrechtse houtzaagmolen De Ster en het molenerf in vol bedrijf wil zien, kan er elke zaterdag terecht. De molenaars, die een rondleiding geven, kennen ook de geschiedenis van de familie De Wit en van de 'Houthandel J. de Wit v/h W. de Wit'. Na dere informatie staat op de website www. houtzaagmolen-de-ster.nl; het e-mailadres is molen@lombok.nl. Het complex ligt aan de Leidsche Rijn (Molenpark 8) en is goed bereikbaar vanaf station Utrecht (uitgang Jaarbeurs). 94

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2009 | | pagina 42