RAADHUISBERICHTEN nilie, een d bedrijf e Wit je voor actie. vaarover het Overlijden van de heer J. Blaauw In april is ons oud bestuurslid, de heer J. Blaauw uit Noordeinde, overleden. De vereniging is hem veel dank verschuldigd voor het vele werk dat hij verricht heeft. Onze condoleancewens voor zijn nabe staanden. Een kleine noodkreet en data Nog niet iedereen heeft de contributie betaald. Wilt u a.u.b. nagaan of deze nood kreet op u van toepassing is? De zomeravondwandeling vindt plaats op maandag 22 juni, in Twisk. Een korte aankondiging staat hieronder. De najaarsexcursie is verschoven van zaterdag 26 september naar zaterdag 10 oktober, met bestemming Bronkhorst en Zutphen. Gevoegd bij deze Kroniek nadere informatie en een aanmeldingsformulier. De najaarslezing vindt plaats op woens dag 14 oktober in de Noordeinder Verma ning. Hij wordt gehouden door mevr. drs. Cynthia Siefers- van Lijf en gaat over de collectie gelegenheidsglazen van de wa terschappen in Noord-Holland. Op zondagmiddag 8 november is onze middag voor onze vrijwilligers, ook in de Noordeinder Vermaning. Dank aan Dank aan Jan Kaptein, na twintig jaar'trou we archiefdienst', aan Peter Koppes voor zijn vele werk in het archief. Ook de schrij vers van de artikelen hartelijk bedankt: Teun Schermerhorn, Leo den Engelse, Jan Kaptein en Hans Keuning. Fred Hoek neemt het archiefwerk over, maar we hebben nog altijd behoefte aan een 'mannetje/vrouwtje'erbij! Dick Mantel Zomeravondwandeling naarTwisk op maandag 22 juni a.s. Maandag 22 juni a.s. organiseert de Oudheidkundige Vereniging haar jaarlijkse Zomer- avondwandeling.We gaan dit keer een bezoek brengen aan Twisk. In dit Westfriese dorp dat gekenmerkt wordt door zijn lintbebouwing staan talrijke monumentale panden. Twisk is een beschermd dorpsgezicht en heeft twee kerken, waarvan één een laatgotisch kerkje is en vele antieke stolpboerderijen. Het kent zelfs één van de hoogste concentraties van stolpboerdijen in Nederland. Twisk heeft diverse bloeiperiodes doorgemaakt wat nog steeds goed te zien is aan de rijke versieringen aan boerderijen en woningen. Wij zullen worden rondgeleid door gidsen van de historische vereniging Twisca. De wandeling zal ongeveer 1,5 kilometer zijn. Aansluitend bezoeken we de 'Karckezolder', de thuisbasis van de historische vereniging van Twisk. Als afsluiting drinken we in de kerk een kopje koffie of thee. Om 19.30 uur starten we op de hoek van de Hornderweg-Dorpsweg. U kunt uw auto aan de Hornderweg parkeren. Tot ziens op 22 juni! Michèle Tromp 55

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2009 | | pagina 3