Michiel had toen al voor een eigen weg gekozen; hij volgde in Zürich een ingeni eursopleiding en stichtte in Hengelo een eigen bedrijf, de'Fabriek van Meetwerktui gen Dr. M. de Wit'. In 1946 droeg Jan op zijn beurt de leiding van de houthandel over aan de zoon uit zijn eerste huwelijk, Wil- liam. Om deze te onderscheiden van zijn grootvader werd hij in de familie 'de jonge William' genoemd. Beide heren lieten het bedrijf echter niet met de tijd meegaan, waardoor het op de houtmarkt een steeds slechtere positie kreeg. In 1982 stopte het bedrijf. Dreigende sloop van het -als mo nument inmiddels waardevolle- complex kon worden voorkomen. Alle loodsen en personeelswoningen waren nog in hun oude vorm aanwezig. Nadat molen De Ster op zijn nog aanwezige onderbouw werd herbouwd, had Utrecht er een prachtig in dustrieel monument bij, het enige (vrijwel) compleet bewaard gebleven houtzaagmo len- en houthandelscomplex in ons land. Marlies Dik-de Wit met in haar handen het huweiijksbord uit 1759 van haar voor ouders (vgl. afbeelding 2) Een gesprek met Marlies Dik-de Wit We spreken met haar in haar ruime en ge zellige flat in Soest.5 We zien veel boeken, wat antiek meubilair en -in haar werkka mer- de op hout geschilderde portretten van haar overgrootouders Willem Jan de Wit en Cornelia Pont. Na elke korte vraag van onze kant -vet gedrukt- volgt steeds haar uitvoerig antwoord. Kun je iets over jezelf vertellen "Mijn vader vond het niet nodig om mijn halfbroer William of mij te laten studeren. Hij had dat zelf ook niet gedaan. Als kin deren kwam je daar niet tegen in opstand. Bovendien vond William het leuk om bij pappa in de zaak te komen en hij taalde niet naar studeren. 89

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2009 | | pagina 37