houdt erkenning in. Wilfried ontwierp de penning in 1978 en kreeg zelf in 1980 de Van Pallandtprijs. Kenmerkend voor zijn penningen is de wijze waarop hij de afbeeldingen in het fond zet. Dat is een balans tussen eenvoud en subtiel detail, waardoor de afbeelding zeer karakteristiek wordt, bijna krijgen de gezichten iets karikatu raals, maar door de openheid van lijnen en vormen gebeurt dat niet en het ef fect is levendigheid en eerbied. Het lijkt alsof de kunstenaar haastig in krabbels de afgebeelde even snel heeft neergezet, goed getroffen. Maar als je je realiseert NIEUWE BOEKEN Nieuwe boek in de bibliotheek van het museum: Het Zeekaartenboek, vroege zeekaarten uit de collectie van het maritiem Mu- seum in Rotterdam. Sjoerd de Meer (hoofdredactie). Zut- phen, Walburgpers, 2007. ISBN 978.90.5730.527.6 In 1515 werd in Londen het College Cor pus Christi (=Lichaam van Christus) ge sticht. De fondateur was de Winchester' bisschop Richard Foxe, een goede vriend van Erasmus. Foxe zag zijn college als een laboratorium van het nieuwe leren waar geleerden in gemeenschap zou den zoeken naar de zoete honing van de wetenschap. Die zoektocht zou ook tot buiten de muren van het College moet reiken. Tot op de dag van vandaag staat er nog steeds een bijenkorf in de tuin van het college als herinnering aan de bedoelingen van de stichter. In 1517 (het jaar van Luther!) Erasmus aan de direc teur dat zijn College Corpus Christi een hoe aan deze vormen gesneden en gebei teld is, dan begrijp je dat hier van een snelle schets geen sprake is, maar dat het gaat om vakmanschap van een kun stenaar die de meestertitel meer dan verdient. Put kreeg meer dan eens een (prestigieuze) prijs. Tijdens zijn lange loopbaan vervulde hij ook docentschap pen aan kunstacademies, onder andere aan Minerva te Groningen. Naast de penningen exposeert Put in ons museum wandplastieken en op zichzelf staande beelden. Van harte aanbevolen. van de grootste juwelen van Brittannië zou worden. Rond het jaar 1700 was Corpus Chris ti een college van de universiteit van Ox ford geworden en de toenmalige directeur, de anglicaanse preis ter Thomas Turner, liet het gebouw voor eigen rekening res taureren. Bij testa ment vermaakte hij al zijn boeken aan de bibliotheek. Alleen de catalogus van deze persoonlijke bibliotheek besloeg al meer dan 100 pagina's! Zo kwam Turner's verzameling zee kaarten in de bibliotheek van Corpus Christi. Hoe Turner de kaarten ver wierf en waarom hij ze verwierf, is niet bekend. Turner had vanuit zijn positie in de kerk wel te maken met Britse handelsnederzettingen in het Midden Oosten. Hij had het benoemingsrecht van geestelijken op die standplaatsen. Ook had hij een broer die enige tijd in 48

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2009 | | pagina 48