MEDEDELINGEN: Het jaar 2009: de kop is eraf! Terwijl het museum nog beperkt open is vanwege de winterstop lopen het bestuur, de vrijwilligers en de beheer der/conservator zich al warm voor het nieuwe seizoen. Dit zal worden geopend met de presentatie van drie nieuwe leskisten (onderbouw, middenbouw en bovenbouw) over het thema 'Buurten in Graft-De Rijp'. Daarnaast verheugen we ons op enkele boeiende tentoonstel lingen. De beeldhouwer Wilfried Put krijgt een overzichtstentoonstelling. De heer Put is in De Rijp geboren en bracht er zijn jeugd door. In de galerij komt een tentoonstelling over het beurtvaartbedrijf van Schip per Visser. De initiatiefnemer Teun Schermerhorn en ons bestuurslid Frits Lieman zijn er hard voor aan het werk. De tentoonstelling zal een uniek stukje geschiedenis van het Schermereiland belichten. Ondertussen peinzen we over een ge zellige tentoonstelling met als thema: tradities op het Schermereiland. En om bij de tradities te blijven: rond Sinter klaas komt er een expositie van kinder boeken en attributen die verbonden zijn aan het traditionele sinterklaasfeest. Rond de jaarwisseling gaan we te rugkijken op tien jaar 'Nieuwe aanwin sten'. Zie hier de portfolio voor het nieuwe jaar. Wij blijven enthousiast plannen maken en ideeën uitwerken. Ook uw ideeën zijn van harte welkom! TENTOONSTELLINGEN Wilfried Put - beeldhouwer en penning kunstenaar Wilfried Put werd in 1932 in De Rijp geboren als zoon in het grote gezin van meester Put, de legendarische hoofdon derwijzer aan de R.K. Jozefschool. Na de ambachtschool in Alkmaar en de kunst nijverheidschool in Amsterdam werkte Put bij de edelsmid Brom te Utrecht, een beroemde naam in de wereld van de sieraden. Later stu deerde de getalen teerde Wilfried aan de Rijksacademie in Amsterdam. Daar was onder andere Piet Esser zijn inspirerende docent. Put maakte beelden voor onder meer de gemeentes Zandvoort, Leusden en Rotterdam. Daarnaast staan zijn beel den in Bolsward, Deventer, Amsterdam en Londen. Hij ontwierp een plaquette voor de Technische Hogeschool Delft. Zijn grote liefde is de penningkunst. De penning of herdenkingsmunt is monu mentaal in het kleine. Al op 30-jarige leeftijd kreeg hij van de Vereniging voor Penningkunst de op dracht een penning te ontwerpen waar op G.H. Breitner afgebeeld zou staan. Later kreeg hij van dezelfde vereniging de opdracht een penning met de afbeel ding van Piet Esser te ontwerpen. Put heeft vele penningen ontworpen. Zo creëerde hij in 1978 de penning die verbonden was aan de Charlotte van Pallandtprijs. Deze prijs was door mevrouw Van Pallandt ingesteld om beeldhouwers aan te moedigen. De prijs 47

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2009 | | pagina 47