De Maria Lijntje 'in actie' bouwjaar van ca. 1938, was in goede con ditie. Het is voor liefhebbers nog steeds een zeer geliefd type motor, met een op vallend goed geluid aan de pijp. Tevens had het scheepje een interessante ma chinekamer en ingetimmerd schippers- verblijf, was het goed te manoeuvreren en had het weinig diepgang allemaal positieve elementen. De koop werd gesloten en hierbij was het dreigende gevaar van een fluister boot voorgoed gewe ken. Wel werden er nog enkele aanpas singen gedaan om het schip voor het doel geschikt te maken De vloer in het laad ruim is verhoogd, er zijn een 'slome' trap en een rolstoellift geïnstalleerd en het ruim is afgedekt met een afneembaar dak van imitatie-zeildoek. Daarnaast is de stroo- minstallatie voor de voeding van de lift uitgebouwd. Kortom, de 'Maria-Lijntje' is een com fortabel, niet-luxe scheepje, dat zich reeds heeft bewezen een waardevolle aanwinst te zijn voor zowel de bezoekers van het museum In 't Houten Huis, als voor de inwoners van De Rijp. En hierbij geef ik de pen over aan Peter Breedt. Cees Kramer MUSEUMAGENDA: - 15 maart tot 28 juni: Schipper Visser, een bedrijf, een familie, een familiebedrijf, (in de galerij) Deze tentoonstelling wordt rijk gedocumenteerd. - Vanaf 26 februari t.e.m. 29 maart: Presentatie nieuwe leskisten project buurten in De Rijp Naast de nieuwe kisten worden ook alle reeds bestaande leskisten gepresenteerd in de expositieruimte. - Van 19 april tot en met 18 oktober: Beelden van Wilfried Put in De Rijp Expositie van de in De Rijper geboren beeldhouwer Wilfried H.J. Put. Elders in dit nummer vindt u verdere informatie over de tentoonstelling. - Op 29 april is er weer een kindermiddag. 46

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2009 | | pagina 46