UIT DE PEN VAN... CEES KRAMER Het zal vroeg in het voorjaar 2004 ge weest zijn, toen ik bezoek kreeg van Adriaan Timmers uit De Rijp. Het was Ad die mij in 1984 vanuit de Zaanstreek naar De Rijp heeft doen verhuizen. Als geboren Zaankanters hebben wij in het verleden vaker samen gevaren en ken den eikaars smaak en interesse op dit gebied. Door de contacten met het bestuur van museum In 't Houten Huis was Ad goed op de hoogte van het reilen en zei len bij het museum. Plannen binnen het museum om een aluminium fluisterboot aan te schaffen voor rondvaarten in dit gebied vonden wij beiden geen goed idee van het bestuur. Een boot voor het Rij per museum zou van staal moeten zijn, geklonken en goed van model. Toeval lig had ik net een artikel gelezen in de 'Bokkepoot' over een oude vrachtboot die in het verleden De Rijp als thuisha ven heeft gehad. Een voormalig schip van expeditie Visser, de 'Koophandel II', afmetingen ca. 21 x 4,2 m. Het museum bestuur werd hierover geïnformeerd en er werd contact gelegd om het schip in Utrecht te kunnen bekijken. Op 14 januari 2004 gingen Fred Hoek, Leo den Engelse, Ad Timmers en mijn persoon op ontdekkingstocht. Door het reeds verzamelde fotomateriaal hadden wij ons een voorstelling van het schip kunnen maken. De eerste indruk bij aankomst was echter tamelijk schrik barend, er was een lelijke opbouw op gelast, het berghout was slecht, kortom veel achterstallig onder houd. Gezien de redelijke vraag prijs en de mogelijkheid om een echte 'Koophandel' naar De Rijp te halen is de volgende afspraak gemaakt: Eigenaar vaart met de 'Koophan del' op eigen kracht naar Zaan dam, waar wij het schip in ons dok op het droge nader kunnen inspecteren. Hier ligt de Maria Lijntje nog aan de Amsterdams De deal werd gesloten en het Marnixkade in de Singelgracht. Met witte letters op schip werd op eigen kracht naar een heldergroene ondergrond is de thuishaven 'Am- Zaandam gevaren, droog gezet, sterdam'aangegeuen. Foto: Leo den Engelse, 17 maart gereinigd en geïnspecteerd. Er 2005 werd een casco rapportage met 44

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2009 | | pagina 44