t oto's uit jrenfoto sorteren ilder. selofsen- kleuren Coöpe- ippelBe- e Graft. dam, De et foto's van een ar in De an te Til- foto van ;1 Schol- p-Woes- p: school- ito. 3000ste fistratie- De be- encollec- 'eenstra, aartje, n prent- i te be- uit het gemaakt atie over s. Ande ken voor :n, zoals snis van Boerderij Geestzicht van de familie Koster aan de Markervaart ten zuiden van Markenbinnen. Luchtfoto van omstreeks 1955. Door de aanleg van en de toenemende drukte op de provinciale weg N246 werd de ligging van de boerderij steeds ongunstiger. Daarom werd het bedrijf ver plaatst naar de huidige boerderij van Piet en Gre Koster aan zuidelijke Starnmeerdijk iets ten oosten van de brug naar Knollendam (Foto LFN; inv.nr. 17976). Gezocht De verwerking van het fotomateriaal vergt nogal wat tijd. Daarom zoeken we nog iemand voor dit mooie en inte ressante werk, een morgen in de week in de werkruimte van het museum. De enige vereisten zijn belangstelling voor oude afbeeldingen en het vermogen om nauwgezet te kunnen werken. De rest leert u vanzelf. Voor inlichtingen kunt u bellen met Leo den Engelse (0299- 673044). Afdeling documentatie in het raadhuis Graft. In het jaar 2008 hebben we in een rustige en gezellige sfeer op de documentatieaf- deling kunnen werken dankzij de uit breiding van de personele bezetting met Peter en met de toegenomen bezoekjes van geïnteresseerde leden. Behalve veel koffiedrinken en documenten bekijken is er toch ook flink fysiek aangepakt, want het zoldertje boven de werkruimte is gepromoveerd tot archiefopslagruim te waar nu de ruim 70 archiefdozen van de werkgroep Schermerhorn staan op geslagen en de ongeveer 50 dozen van ons eigen archief. Hiervoor is op het zoldertje eerst wel grote opruiming ge houden van andersoortig oud materiaal. In de vrijgekomen ruimte hebben Peter Koppes en Jos Stoop mooie houten stel lingen getimmerd voor een efficiënte en overzichtelijke berging. Dank aan Jos en Peter voor hun vak bekwame inzet! Een mooi project was ook het verza melen van documenten en gegevens voor het ontwikkelen van het basisschool project "Buurten in Graft-de Rijp". Met Marjan Greveling, belast met de opzet en de uitvoering van dit cultuureduca tieve project, hebben we de historische gegevens van een aantal onderwerpen bijeen gezocht en zijn de bijpassende foto's door Joep Surie verzameld. Dit lesprogramma zal eind februari worden gepresenteerd en in gebruik worden ge nomen. 33

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2009 | | pagina 33