Mevr. M. Dik-de Wit, Soest: afbeeldin gen van familieleden. Dhr. L. den Engelse, De Rijp: afbeel ding van de brand in molen G te Scher- merhorn en een serie kleurenfoto's van scheepswerf 'Voorwaarts' te West- Graftdijk vlak voor de sloop. Mevr. Geeske Glorie-Nibbering, Graft: foto's van de bouw en de ingebruikne ming van de Coöperatieve Aardappel- BewaarCentrale te Graft. Dhr. Hans Keuning, Zeyen: foto's, een programma en verslagen van zangver eniging 'Voorwaarts' uit De Rijp. Half december 2008 werd de 3000ste foto in de computer in het registratie programma AdLib ingebracht. De be heerders van de foto- en kaartencollec- tie, Leo den Engelse en Jaap Feenstra, vierden deze mijlpaal met een taartje. Dat het zin heeft om foto's en prent briefkaarten te verzamelen en te be schrijven blijkt steeds weer uit het gebruik wat van de collectie gemaakt wordt. Sommigen willen informatie over een gebouw of een gebeurtenis. Ande ren willen afbeeldingen gebruiken voor publicaties en tentoonstellingen, zoals presentaties over de geschiedenis van bedrijven. Mevr. Agnes Roelofsen- Twint, Graft: kleuren foto's van de Coöpe ratieve AardappelBe- waarCentrale te Graft. Dhr. W. Sinkeldam, De Rijp: album met foto's van de opening van een nieuwe snackbar in De Rijp. Dhr. M. Dalenberg, De Rijp: het goed gedocumenteerde fotoarchief van zijn vader burgermeester Dalenberg, diens klapcamera en lichtmeter. Kermiswedstrijd in 1955. In het midden zijn Marie Woestenburg, bijgenaamd Marie Bij, en de heer De Ridder aan het werk. In het toekijkend publiek staan onder meer meur. Keijzer, Annie Kuin, mevr. Dalenberg, mevr. Slooten en Prak Smit. Graft, Raadhuis straat (Foto J. Dalenberg; inv.nr. 18602). Dhr. J.J. Scholten te Til burg: interieurfoto van de textielwinkel Schol ten te Graft. Mevr. G. Stoop-Woes- tenburg, De Rijp: school foto en groepsfoto. Mevr. Gre Koster, Starnmeer: foto's uit de Starnmeer en omgeving. Dhr. Piet Roelofsen, Graft: kleurenfoto aardappelen sorteren in de Eilandspolder. 32

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2009 | | pagina 32