van 'Lessen in Laster', een stuk dat ons maar ten dele kon bevredigen. Na afloop was 't ook weer leuk hoor, eerst lekker koffie in het restaurant tegenover de schouwburg. Toen moest er nog iets ge geten worden, nou jongens we ergens anders hoor. Een gedeelte van de club verdween en enkele anderen die al wat besteld hadden bleven. Tenslotte elkaar maar weer opgezocht in een eethuis, nou daar was alles verspreid, de een zat boven, weer een ander stond beneden, een stuk of wat buiten in de regen, maar al met al was het toch gezellig en gingen we met elkaar naar huis'. Derde van links: Sjaan de Jong Van links naar rechts: Joh. Krul, D. Kluft- Kan, Sjaan de Jong, Piet Kluft, Geer Lake- man-Kluft De carbonade lag nog thuis in sjupan (mevr. A. de Jong-Visser 2) De recensie van de secretaris, als al tijd opbouwend kritisch: 'het eerste be drijf ging behoorlijk al haalde de heer P. Kluft, die King speelde, niet eruit wat er uit te halen is, dat zij hem ver geven, want zo een grote rol en zoveel voorbereidend werk, dan zou je beroeps moeten zijn alle twee te kunnen doen slagen. De rol van Eva gespeeld door mej. Gré Kluft was voortreffelijk. Gré die deze avond haar debuut maakte was zo echt en zo'n prima rolkennis. Hier zit toneelbloed in, dat kun je zo zien, hoe kan het ook anders. Mevr. Voerman die Julia speelde, was ook in deze rol zeer goed. Clinton gespeeld door D. Lakeman was goed zonder meer, evenals de Lord gespeeld door J. Schotsman. Alhoewel deze er meer en meer inkomt, moet hij proberen z'n leestoon te laten varen. Co- rinthea, welke gespeeld werd door mevr. G. Lakeman-Kluft, was leuk en werd vlot gespeeld. Dat Geer last had van de zenuwen bleek wel hieruit dat ze alles was vergeten. De carbonade moest nog even gehaald worden, die lag nog thuis in de sjupan. Dr. Jefferson, een gastrol, werd naar voren gebracht door de heer P. Posch. Deze was zeer goed, vooral wat uitspraak betreft. Adam Smith gespeeld door Jo de Jong was, zoals we dat van hem gewend zijn, goed. Mevr. Rocker en Tante Horace, resp. gespeeld door de dames Kluft-Kan en de Jong-Visser waren goed. Aardige hiaten deden zich ook nu weer voor, o.a. toen Geer in het tweede bedrijf ineens bedacht dat ze haar schort thuis had laten liggen. Jon gens geen nood, een touw om m'n mid del en boven door het raam dan laat ik me zo zakken en haal het even. Bijna was dit gebeurd, als niet net de voorzit ter daar aankwam en dat zag. Zijn jullie nou helemaal bedniet doen hoor, dat kan niet. Geer terug en het touw weer af en even goed maar spelen. Gelukkig merkt het publiek dergelijke dingen niet, maar je kunt het ook treffen, zoals Cor Hartog, die tussen twee bedrijven in even naar huis moest om iets te ha len, terugkomende de voordeur van het café gesloten vond, evenals de zijdeur. Blijkbaar was het dus weer begonnen met spelen, geen nood dacht Hartog ik ga in de auto zitten wachten tot het be drijf is afgelopen. Morgenavond zie ik het weer, zoiets maak je mee'. Dick Mantel 30

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2009 | | pagina 30