I 1UW, jepalen. szig wa lt, want at maar met z'n die wel sgegons, laar het en geen i wist te tendeur i we ge- aar nee e raam- eur ten- 'as men ad men lampjes •lijk een wel voor aren als l we aan ekomen. Maar daar was het nog niet mee gezegd, want toen kwam de grootste grap nog. Dieuw, als negerin, moest afgeschminkt worden en de grimeur was intussen zonder wat te zeggen verdwenen, zodat haar man de vetpot op moest nemen en haar zoveel mogelijk afschminkte. Intussen zocht ieder naar z'n koffer en hier hoorde je gerommel en daar gemop per omdat er maar één lampje aanwezig was. En Jo zocht naar z'n broek, waar Jaan mee aan de andere kant over haar arm stond. Die wou naar huis, uit de bende vandaan, maar Jo jammerde 'ik In het midden staand Piet Kluft. Van links naar rechts: onbekend, Ger de Reus Jong, D. Kluft-Kan, Piet Kluft, Geer Lakeman- kan toch niet in m'n onderbroek over straat' en zo ging het maar door. Miss Pelle (de negerin, DM) voelde zich toen ze op straat liep zo'n zesde rangs artiest uit een kroeg en haar man had de damp in, want toen ze thuis kwamen heeft hij nog anderhalf uur werk gehad om haar schoon te maken. Welnu dames en he ren, ik schei er uit met het weergeven van de avond'. Naar de schouwburg in Amsterdam (mevr. A. de Jong-Visser 1) Het jaarlijkse bezoek van Amicitia aan de schouwburg in Amsterdam gaf in 1955 aanleiding tot een uitgebreid ver haal in de notulen. 'De bus was te duur, dus werd besloten met de auto's van de Reus en Lakeman te gaan. Nu dit hield wat eer we weg waren, wie er met Gert en wie met Dirk. Stroomer zegt ik heb een zeer been, ik ga niet met die auto van Gert, ik wil met Dirk. Alzo gebeurde het. Freek met de tante's in de auto. Tot Amsterdam ging dat goed, maar toen kwam het. Gert die voor reed, dacht ik zet m'n wagen op het Beursplein, dat is veiliger en dan ver der met de tram. Dus allemaal het bakkie uit, maar de tijd was kort, met de tram ko men we nooit op tijd, dus hijs allemaal weer in de bak en daar ging het naar de Stads schouwburg. Precies 8 uur kwamen we daar aan, maar geen spoor rT van Dirk, die inmid- Lor tlartog, Jo de Kluft, Iep de Reus dels was doorgereden. Nou jongens wat moe ten we nou. Piet had de kaarten dus die wachtte op Dirk met zijn passagiers en de rest dan maar naar binnen. Die waren net gezeten dat het stuk begon, maar nog steeds geen Dirk met gevolg. Die hadden zin in een wandeling. Ze hadden de auto ergens neergezet, dan waren ze er zo, nu dat zijn ze aan de weet gekomen. Dieuw al onrustig in de schouwburg, waar blijft Piet nou toch, maar ja hoor ten langen leste kwam het stel binnen en konden we genieten 29

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2009 | | pagina 29