De wind stond nogal hoog. Tot aan de drie koningshoofden, daar begon het te stortregenen. Even schuilen bij het huisje daar stonden we. Het water dat dun was liep met een straaltje van Klerk zijn hoed, die Klerk toch. Hoe kan dat nu zegt de voorzitter, maar toen hij zich bukte liep het water ook van zijn hoed af. Afijn het werd weer droog, wij weer weg'. 'De vergadering was heel gezellig en daarna het diner. Mej. Kan was ongesteld, hoofdpijn, maar geluk kig dat zakte af. Het diner was goed. De aardappelen wel onooglijk maar te gebruiken, de varkens cotelet heel goed, ook de sju en snijboontjes. De sla matig, was zanderig. De pudding met vla was best, in een woord we hebben heerlijk gegeten'. De voorzitter getrouwd met een vrouw, is dat zo'n wonder (Schreuder 2) Schreuder spaarde zichzelf en anderen niet in zijn notulen. Over de repetitie op donderdag voor de uitvoering van 1 november 1936 ('Bonte avond'): En be labberd was dat er juist op die donder dag biljarten was en het lid Schreuder, tevens secretaris, bleef liever bij het biljarten en verzaakte de rederijkers kamer. Dat was heel slecht van hem, terwijl hij toch lid is en een rol had te spelen. Daar kwam mej. Kluft-Kan dik wijls tegen op en maakte zich daardoor wel eens te zenuwachtig. Dus foei Ome Jaap'. De avond zelf: 'Het begin was goed. De voorzitter die getrouwd is met een vrouw, ja is dat zo'n wonder, die kwam even voordat we begonnen zeggen dat de ooievaar om het huis heen vloog en dat hij even thuis moest blijven om de kikker in de goot te leggen. Maar hij kwam aanstonds niet terug. Conster natie op het toneel, wat moet dat nou. Hij speelt toch mee in het slippertje ook. Nou die declamatie kon wel vervallen, maar je zat toch met dat nastukje. De voorstelling ging door tot dat nummer van de voorzitter en hij was er niet. Daar zat je, wat nou. De heer P. Kluft treedt naar voren en zegt dames en he ren, door omstandigheden moet het pro gram gewijzigd worden, doordat een der leden En waarachtig daar komt net de kikker in de goot legger de zaal in en wordt dan ook met een donderend ap plaus gegroet'. Vraag het aan Schreuder nog een KEER LYRISCH (SCHREUDER 3) Bij de voorbereiding van 'Polly Perkins' uitgevoerd op zaterdag 26 september 1936 veel zieken. 'Entree 25 cent, maar de lage entree prijs kan het niet goed meer maken. Een halfvolle zaal. Goed publiek hoor, aandachtig publiek, maar te kort. Hoe komen we daar nu uit. We zitten nu eenmaal in die beroerde tijd en het is of we er niet meer uit komen'. De beschrijving van Schreuder is weer lyrisch: 'de zaal geniet en wij op het to neel zijn boven de wolken van vreugde. Telkens na elk bedrijf zien wij de spe lers met kleuren als bellefleuren gri massen maken en dansen en mal doen. Net gekke mensen., zo blij, zo uitgela ten, dol van vreugde over wat zij zelf doen en ook wat anderen doen. Als je dat dan ziet en hoort, als dan alles leeft en lol heeft, dan moet en kan je niet an ders zeggen als dat het goed is. Vraag het op de persoon af aan mej. Kluft, die de rol van Polly speelde of zij genoten heeft van haarzelf en door haarzelf. Graag offert zij voor Amicitia haar tijd. haar hebben en houden op voor het spel. Vraag het aan P. Kluft, haar man. die 26

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2009 | | pagina 26