weer gras ingezaaid. Hij herinnert zich dat veeziektes zoals mond- en klauw zeer en abortus bang tot veel ellende konden leiden. Van zijn ouders weet Jaap nog wel dat er voor de oorlog nogal wat pacht boeren waren. In de maand mei leidde dat soms tot complete volksverhuizing en van boeren bij wie de pacht was op gezegd. In 1995 ging Jaap met de VUT. Het einde van de zelfstandige Leerhoeve Rond 1970 stond De Leerhoeve voor een dilemma: uitbreiden of fuseren. Uitein delijk bleek uitbreiden te kostbaar: er moest worden geïnvesteerd in grond, gebouwen en machines. Gekozen werd voor een fusie met Teeuwis De Jong uit Tilburg. Weer drie jaar later volgde overname door Brokking in Utrecht. Brokking is uiteindelijk opgegaan in De Heus Beheer, een internationaal ope rerend concern dat actief is in diervoe ders. Het depot in Schermerhorn werd in 1968 opgeheven. Het gebouw werd ge kocht door aannemer Gerrit de Reus, en later overgenomen door diens zoon Henk de Reus. In 1992 is kunstenaar Willem van Beelen met zijn vrouw Nettie in de 'kleine' loods gaan wonen en werken. Van Beelen heeft op de begane grond een atelier. Sinds 2005 woont Henk de Reus (zoon van Gerrit) de andere, gro tere loods. Op de begane grond zijn kantoren en een werkplaats gevestigd, de bovenverdieping is omgebouwd tot woonhuis. Ondanks alle veranderingen zijn de gebouwen van De Leerhoeve na bijna honderd jaar nog altijd duidelijk herkenbaar. Kitty Kampf Ondanks alle veranderingen zijn de gebouwen van De Leerhoeve nog altijd zeer herkenbaar in Schermerhorn. 24

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2009 | | pagina 24