Na een onder!eking van ruim 4 jaar op 26 september 1945 weer de eerste verga dering. De voorzitter herdenkt de 1 den, die 'ons door de dood ontvallen zijn, waaronder ook enige leden die door de bezetter koelbloedig zijn doodgeschoten, vader en zoon de Boer van boerderij Houtlust aan de Zuidervaart'. Enige le den zijn geroyeerd wegens hun lidmaat schap van de NSB. 2 Mei 1947. De afdeling heeft van de Stichting van de Landbouw 2 paar klompen a f 1,50 en 2 regenjassen a f 19.- ontvan gen. Deze zijn onder de leden verloot. Op de bestuursvergadering van 26 juli 1947 zijn toewijzingen te verdelen voor 24 fiets buitenbanden en 21 binnenbanden. Deze worden zo eerlijk mogelijk verdeeld. Op 27 december 1947 wordt er aange drongen op het stichten van een lagere landbouwschool in Stompetoren. Op 17 maar 1948 beschikt de voorzit ter nog over 8 regenpakken, 2 paar lies laarzen en 32 paar knielaarzen. Deze zullen op de eerstvolgende vergadering worden verloot. Op 3 november 1949 de opening van de lagere landbouwschool. De eerste klas begint met 14 leerlingen. Op 3 januari 1950 het 60 jarig be staan. Met een terugblik: 'in de polder was in 1890 nog geen 5 ha bouwland. Al les gras met zeer veel schapen'. Opmer kingen van een persoon met Franse er varing: 'een Franse boer taxeert een goed gevulde boekenkast hoger dan een goed perceel tarwe'. Op de vergadering van 10 oktober 1953 denkt men veel belangstelling te zullen krijgen voor een trekkercursus. 'Het veranderen van paarden tractie in mechanische tractie is al enig jaren in volle gang'. Ook de cursus engels zal wel veel belangstelling trekken (in verband met de emigratie). Een lid vindt op de vergadering van 22 november 1954: 'het is niet redelijk dat een onervaren automobilist, werknemer buiten diensttijd, die een ongeval veroor zaakt en gewond raakt, en dan 6 weken 80% ziektegeld krijgt, aangevuld met 20% van de patroon'. Op 16 november 1957: 'men zal het hoofdbestuur vragen er bij de regering op aan te dringen de eendenjacht te ver vroegen, omdat er zoveel schade in de erwten is'. In november 1957: 'veel schade door duiven en eenden. In sommige gevallen heeft de jagersvereniging vóór de ope ning van de jacht ingegrepen'. De contributie wordt op 23 november 1961 verhoogd van f 3.- per ha naar f 3,50. Leden zonder land van f 10.- naar f 12,50. Op 28 januari 1971 een vergadering samen met L.T.B. en C.B.T.B. Er komt naar voren dat er in sommige delen van het land al mestoverschotten zijn. 'De vervuiler betaalt' kan best genade vin den bij de agrariërs, maar één der aan wezigen: 'mijn gras en alle andere ge wassen op mijn land zuiveren de lucht, produceren frisse zuurstof. Bij welke in stantie kan ik daarvoor vangen?' Een lezing op 20 november 1979 van de heer Bukman. Uit die lezing: 'ontwikkelingslanden denken vaak teveel aan vreemde valuta en te weinig aan voedselproductie voor eigen bevolking. Brussel zegt tegenwoordig: wat mag het kosten en welk beleid past daarbij. Vroe ger was het: eerst beleid en dan praten over de kosten. Het eerste doel van de Europese landbouwpolitiek is ondersteu ning van het inkomen van de boer. Een grote moeilijkheid is dat de belangen in de landen zo verschillend zijn. Beperking van de wijnproductie is voor Nederland niet van belang, in tegenstelling tot melk quotering'. 17 December 1980. Ledenvergadering met het doel een discussienota van het landbouwschap te bespreken. Alleen de voorzitter en de secretaris zijn aanwezig 152

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2008 | | pagina 36