Tento MUSEUM/ TENTOONSTELLINGSAGENDA: T/m 30 augustus 75 jaar VW Graft-De Rijp, jubileumtentoonstelling, (galerij) Van 14 juni t/m 14 september De Collectie Commandeur. Opgegraven geschiedenis van het Schermereiland Van 28 september "08 t/m januari '09 Tentoonstelling van het werk van Pieter Borstlap T/m 11 oktober - Grafter raadhuis. Gevonden Voorwerpen, uit Graft en het Noordeinde, vondsten van amateur archeologen. 25 oktober Museumnacht Openingstijden museum: Juni t/m augustus: dinsdag t/m zondag van 11.00-17.00 uur. 1 september t/m 15 oktober: dinsdag t/m zondag van 13.00-17.00 uur. Van 16 oktober t/m 15 april: zondag van 13.00-17.00 uur Tuingracht 13. 1483 AP De Rijp. Tel: 0299-671286. - www.houtenhuis.nl Tentoonstelling Grafter raadhuis In het raadhuis van Graft is t/m 12 oktober de tentoonstelling: GEVONDEN VOORWERPEN. archeologische vondsten uit Graft en het Noordeinde te zien. De bodemvondsten uit Graft en het Noordeinde van Graft dateren hoofdza kelijk uit de 16e, 17e en latere eeuwen. Het Schermereiland, waartoe Graft en Noordeinde behoren, werd relatief laat bewoond door de aanwezigheid van dras sige grond en het omringende water. De ze tentoonstelling in het oude Grafter raadhuis laat een keur aan aardewerk voorwerpen zien, zoals die door veel lief hebbers zijn opgegraven in de jaren '70 en '80 van de vorige eeuw. Baggeren bleek een interessant be drijf. Tijdens het lichten van de aardap pels kwamen er stukken tegels boven; scherven ook - als het geregend had. Het zijn vooral gebruiksvoorwerpen: kannetjes, tegels, lepels en borden. Vaak stuitte men op een afvalputje. Dat bleek dan een goudmijn te zijn. Ook let terlijk, omdat veel van deze oude ge bruiksvoorwerpen kostbaar blijken te zijn. Het romantisch gevoel voerde toch meestal de boventoon. Deze voorwerpen vertellen dat er al heel lang gewoond, gewerkt en gespeeld wordt op het oude land van Graft. Een aparte plaats wordt ingenomen door de miniatuur versies van de beken de gebruiksvoorwerpen, het zogenaamde 'Poppe-goet'. Het zal gebruikt zijn als kinderspeelgoed tot lering en vermaak. Zomaar spelen kende men in de 16e en 17e eeuw niet, je moest er wel iets van leren. Meisjes konden zich zo spelender wijs voorbereiden op de toekomstige taak als huisvrouw. Ook is er miniatuur ge reedschap gevonden. Het is een voor de hand liggende gedachte dat dit bestemd was voor jongens. De jeugdige bezoekers van de tentoon stelling kunnen kennis maken met het knikker- en bikkelspel. VREE 75 ja/ In de Huis jubile VW De '30 D. sport\ ineen sporD een fi bestoi burge zette verkoc is apr Het VW, partic 1952 grote een v aan h restai BOEI nieui De Ca Gesch onze De: van d cultui als va In eeuwi hand vanal nieuv Elk aanki Bulletin 112

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2008 | | pagina 56