neer hij ingeval van brand, of van oproe rige beweging, van samenscholing of an dere stoornis der openbare orde, zich in het openbaar vertoont. In hetzelfde besluit wordt de ambtske ten omschreven als: "de onderscheiding steekenen, bestaan in een zilveren pen ning, hebbende eene middellijn van veer tig strepen en vertoonende aan de eene zijde het wapen des Rijks, aan de andere dat der gemeente, of, zoo de gemeente geen wapen heeft, den naam der ge meente; de penning hangende op de borst, hetzij aan eene zilveren keten, hetzij aan een oranje zijden lint, de ke ten of het lint op beide schouders aan den rok of het opperkleed vastgehecht". U zult begrijpen dat ik uitermate ver heugd was uit handen van de kleinzoon van een van mijn illustere voorgangers de originele ambtsketen van de gemeen te Graft te mogen ontvangen én u zult ook begrijpen dat ik vanaf het moment dat ik die informatie uit het Regionaal Archief tot mij nam, mijn eigen(tijdse) ambtsketen met andere ogen bekijk De Grafter ambtsketen ligt overigens voor iedereen te kijk in de kleinste de pendance van het museum, nl. in de vi trinekast, die in de hal van het gemeen tehuis staat. Deze kast wordt met enige regelmaat opgemaakt met materiaal uit ons museum en naast dit voorwerp zijn er dus andere interessante items te be wonderen. Een bezoekje zeker waard. Wat kleinzoon Romijn bovendien nog meenam, was een prachtig schilderij van het Grafter raadhuis met de kerk, die daar tot in de jaren vijftig van de vorige eeuw stond en dat in de periode 1912 tot 1924 door de bekende Simon de Heer werd vervaardigd. Na een noodzakelijke opknap beurt hangt dit schilderij nu op mijn werk kamer. Ik kijk er regelmatig naar. Ik geef de pen door aan Leo den Engelse. VAARARRANGEMENTEN MET OUDE BEURTSCHIP MARIA-LIJNTJE Vaararrangement Fort bij Spijkerboor: vaartocht vanaf Museum In 't Houten Huis in De Rijp naar het Fort bij Spijkerboor; onderdeel van de Stelling van Amsterdam. In de prijs is toegang tot het museum, de vaartocht retour en een rondleiding in het fort begrepen. Vaararrangement Schermer Molens: vaartocht vanaf Museum In 't Houten Huis in De Rijp naar de Museummolen in Schermerhorn. In de prijs is de toegang tot beide musea en de vaartocht retour begrepen. Vaarschema 2008 Dag Datum Afvaart Museum Bestemming Prijs in Euro's Bijzonderheden Zo 15 juni 10.00 uur Fort bij Spijkerboor 15,00 Inclusief rondleiding in het fort Zo 6 juli 10.00 uur Museummolen Schermerhom 15,00 Zo 20 juli 10.00 uur Fort bij Spijkerboor 12,50 Rondlopen met een beschrijving Zo 3 augustus 10.00 uur Museummolen Schermerhorn 15,00 Zo 17 augustus 10.00 uur Fort bij Spijkerboor 15,00 Inclusief rondleiding in het fort Zo 31 augustus 10.00 uur Museummolen Schermerhorn 15,00 Zo 14 september 10.00 uur Fort bij Spijkerboor 12,50 Rondlopen met een beschrijving Zo 21 september 10.00 uur Museummolen Schermerhom 15,00 Uiteraard is het ook mogelijk voor groepen maatwerk te leveren, b.v. een familievaartocht, bedrijfsuitjes, etc.. MUSEUM| Bulletin 111

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2008 | | pagina 55