Bulletin van het Museum "In 't Houten Huis 109 VAN DE VOORZITTER, Deze keer wil ik beginnen met u te wij zen op ons vaararrangement met het his torische transportschip de Maria-Lijntje van ons museum naar het Fort bij Spij kerboor of naar De Schermer Molens. Het schip is zeventien meter lang en is opgenomen in het Nationaal Register Varende Monumenten. Vaardatums in 2008 naar het Fort bij Spijkerboor zijn 15 juni, 20 juli, 17 augustus en 14 september. Naar de Schermer Molens: 6 juli, 3 augustus, 31 augustus en 21 september. U kunt telefonisch reserveren (0299 - 671286) en krijgt daarvoor een schitte rende vaartocht in het fraaie gebied van het Schermereiland. Ik kom op ons vaararrangement om dat de beurtvaart in De Rijp al dateert van 1688 en deze met enkele onderbre kingen zo'n 300 jaar steeds in handen is geweest van de familie Visser. Het muse um beschikte wel over informatie en een paar voorwerpen over deze beurtvaarton- derneming maar deze is nu in belangrij ke mate aangevuld door de schenking van een aantal schilderijen en tekenin gen. Daar wij zijn wij erg blij mee. Vanaf half juni is er een nieuwe ten toonstelling in het museum gewijd aan de Collectie Commandeur. Wij zijn zeer verheugd dat wij er in zijn geslaagd om met behulp van een aantal sponsors deze omvangrijke collectie definitief te ver werven. Waarmee wij ook de wens van Arie Commandeur en zijn familie, de col lectie bijeen houden dicht bij de plaats waar die is opgegraven, hebben kunnen invullen. De collectie bestaat uit zo'n 450 stuk ken uit de laat 16e tot en met de 18e eeuw. Je moet hierbij dan vooral denken aan glazen en flessen, prachtig ge- bruiksaardewerk, majolica borden en kommen, steengoed, slibaardewerk, te gels, voorwerpen van been, tin, etc. Het unieke aan de collectie is niet alleen de omvang maar vooral dat de gehele col lectie op één plek werd aangetroffen: in het dorp Noordeinde. Een bijzonder woord van dank aan on ze geldgevers: Mondriaan Stichting, SNS REAAL Fonds, Prins Bernhard Cultuur fonds, Stichting Dr Hendrik Muller's Va- derlandsch Fonds, M.A.O.C. Gravin van Bylandt Stichting en de Stichting Vrien den Museum 'In 't Houten Huis'. De tentoonstelling mag u natuurlijk niet missen. Tot ziens in het museum, Aldert Pilkes

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2008 | | pagina 53