Dit nummer en de volgende In dit nummer wordt de hoofdmoot ge vormd door de artikelen van Leo den En gelse (de Grafter rosmolens) en Fred Hoek (de ABC-hallen). Beiden zijn we dank verschuldigd voor dit omvangrijke en voortreffelijke werk. Verder 'De ge schiedenis van Rechtestraat 118' van Jan Kaptein. Nummer 3 van De Kroniek zal, zoals u weet, een speciale uitgave worden, ge wijd aan het 375 jarig bestaan van de Schermer. En nummer 4 zal een ge mengde inhoud hebben: van de Rederij kerskamer Amicitia en de toren van de Rijper kerk tot de Menningweer, en nog veel meer. Dick Mantel GELUKWENS Het bestuur wenst hierbij onze leden mevr. P. Terpstra, mevr. T. Borst en mevr. I. Kluft van harte geluk met de benoeming als Lid in de Orde van Oranje- Nassau. Pim Terpstra heeft de onder scheiding gekregen mede in verband met het vele werk wat ze voor onze vereni ging heeft verricht. Met name haar inzet als lid van de 'graafploeg' is van groot belang geweest. Ook bij het werk achter af, het rubriceren en restaureren, was zij de grote stimulator. Uiteraard ook mevr. J. Paasman, de vierde gedecoreerde in onze gemeenten, gefeliciteerd. ZOMERAVONDWANDELING NAAR MONNICKENDAM OP ZATERDAG 21 JUNI A.S. Zaterdag 21 juni organiseert de Oudheidkundige Vereniging haar jaarlijkse Zomeravondwandeling.We gaan dit keer een bezoek brengen aan de stad Monnickendam. In de binnenstad van deze IJsselmeerstad staan veel historische monumenten. Belangrijke gebouwen zijn o.a. het stadhuis dat in 1746 oorspronkelijk als woonhuis werd gebouwd en de Waag die dateert van ca. 1600. Wij zullen worden rondgeleid door gidsen van de Vereniging Oud Monnickendam. De wandeling zal ongeveer anderhalf a twee uur duren. Om 19.30 uur starten we bij de Grote Kerk. De verzamelplaats voor de deelnemers is rechts naast de toren. Daar is tevens een grote parkeerplaats waar u uw auto kunt parkeren. Tot ziens op 21 juni! Michèle Tromp 60

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2008 | | pagina 4