BEDANKT GUUS!! Guus Collewijn heeft besloten per 1 januari 2008 zijn werkzaamheden voor de vereniging neer te leggen. Vijftien jaar lang heeft hij als manusje van alles gefungeerd. De verzorging van wat toen nog 'Een nieuwe Chronyke' heette, het verzendklaar maken, de ledenadministratie, de zorg voor de postbus, de leesmappen, het installeren en draaiende houden van de computers en printers, het leren werken met nieuwe software enz. In de afgelopen jaren zijn al taken door anderen overgenomen, maar per 1 januari is hij ook met zijn laatste activiteiten gestopt. Met één uitzondering, hij maakt nog de opmaak voor De Kroniek nr. 2 en nr. 3 van 2008. Tijdens de Algemene Vergadering heeft de secretaris op een wat ongewone wijze aandacht besteed aan het afscheid. De tekst van wat hij toen zei vindt u hieronder. In deze Algemene Vergadering is nog nooit een echte goede mop verteld. het wordt tijd. Komt een man bij de dokter. Zegt: dokter ik ben maar zo moe. Waarop de dokter vraagt: kan er een reden voor zijn? Waarop de man antwoordt: ik heb er nog al wat werk bij gekregen, ik moet steeds de postbus van mijn vereniging legen en leesmappen maken. Dat is niet niks zegt de dokter. Geen wonder dat je zo moe bent. Ik geef je een pilletje. Komt een vrouw bij dezelfde dokter. Dokter, het wil niks de laatste tijd. Dokter vraagt begrijpend: hoezo? Nou ik doe sinds kort de ledenadministratie van mijn vereniging en dat is een klus. Nou zegt de dokter: je hoeft mij niks te vertellen, ik doe het voor mijn mond op mond club. Ik weet er alles van. Een pilletje. Komt een man bij dezelfde dokter. Dokter ik heb het niet meer. Dokter leert snel en zegt: je doet zeker werk voor die slavenvereniging. Man zegt verbaasd: ja, ik maak de gronijke op. Nu stort dokter toch ook even z'n hart uit: oh, dat was nog in de gouden tijd toen jullie periodiek zo'n prachtige nostalgische naam had. Ik hou niet van dat modernistische gedoe. Ik snap je klacht volkomen: twee pilletjes. Komt een man bij de nu volleerde dokter. Dokter ik ben moe, moe. Waarop de dokter vraagt: wat doe jij voor die club die bejaarden uitbuit? Antwoord van de man: ik doe al het technische werk aan de computers. Dokter hoeft niets meer te horen, zegt: hou maar op, twee pilletjes en een drankje. Komt een man bij dezelfde dokter. De dokter heeft intussen de rest van zijn patiënten opgezegd. Hij komt ruim rond met de patiënten van de neo-slaven-club. Zegt u het maar zegt dokter, door welk werk bent u gevloerd? Ik doe de productie van wat nu De Kroniek heet. Die is ook nog 's dubbel zo zwaar als vroeger, ik til me een breuk. Drie pilletjes. Komt dezelfde dag een vrouw bij die dokter. Ik red het niet meer dokter, ik breng die loeizware Kroniek rond en probeer hem ook nog te lezen. Vier pilletjes en een dubbele loep. Zegt de dokter tegen zijn assistente: die man die vroeger nog wel eens op het spreekuur kwam, die heb ik al vijftien jaar niet meer gezien. Klopt zegt de assistente, die man is in zijn eentje vijftien jaar geleden al dat werk gaan doen waar al die mensen van de club nu overspannen van worden. Die man heeft vijftien jaar lang geen tijd gehad om ziek te zijn. 102

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2008 | | pagina 46