enmolens trale Graft. tijd. oude ntje. lingsagenda. n. ar De Rijp. lit jaar, gaarne de redactie. n (1694). Wie een len De Valk. eidse grutter van Graft. RAADHUISBERICHTEN guus bedankt Vijftien jaar lang heeft Guus Collewijn het werk gedaan wat nu over vier/vijf mensen verdeeld is. Per 1 januari 2008 is hij ermee gestopt, hij verzorgt alleen nog de opmaak van De Kroniek nr. 2 en 3. Op de Algemene Vergadering heeft de secretaris daar aandacht aan besteed. Zie elders in dit nummer. Vanaf deze plek: Guus bedankt, je opvolgers voelen aan den lijve hoe ontzettend veel je ge daan hebt!! Algemene Vergadering Hoe een verplicht nummer toch leuk kan zijn. De echte vergadering was snel voor bij dankzij de effectieve leiding van de voorzitter en het voorbereidende werk van de secretaris en vooral de penning meester. Na de pauze 'het toetje', een prachtige lezing van Diederik Aten. Elders in dit nummer het verslag. Oterleek Op 7 maart heeft het bestuur in de Woeste Hoeve in Oterleek een dia/foto avond bijgewoond, georganiseerd door de Oterleker Gemeenschap. In de pauze heeft onze voorzitter een beschrijving gegeven over het functioneren en de doelstellingen van onze vereniging. Daarbij oproepend lid te worden en om aan te melden voor een hopelijk op te richten werkgroep Oterleek. Een eerste gevolg heeft deze avond al gehad. De heer Waller heeft ons een schenking doen toekomen van historische documen tatie, voornamelijk betrekking hebbend op de droogmakerij Schermer. Het me rendeel van dit materiaal is afkomstig van de heer Verbart uit Oterleek. Bij de ze onze hartelijke dank! Jan Kaptein en Peter Koppes rubriceren het materiaal, verwerken het in Adlib en geven het een plaats in onze archiefkasten. Bij deze nogmaals een oproep aan onze (nieuwe) leden in Oterleek: ga deel uitmaken van een werkgroep van onze vereniging om er zorg voor te dragen dat kostbaar his torisch materiaal (foto's, archieven van verenigingen) voor de toekomst bewaard blijft. Onze vereniging stelt haar experti se graag ter beschikking voor het conser veren en bewaren, maar voor het duiden van bijvoorbeeld oude foto's zijn wij ui teraard afhankelijk van lokale bewoners. Misschien valt bij een werkgroep te den ken aan een combinatie Oterleek/ Stom- petoren. Als vereniging hebben we al de werkgroepen Schermerhorn en West/ Oost- Graftdijk. Excursies en lezing De zomeravondwandeling vindt op zater dag 21 juni plaats in Monnickendam. De precieze aankondiging staat in dit nummer. De najaarsexcursie gaat op zaterdag 27 september naar Friesland. De beschrij ving en het aanmeldingsformulier vindt u op een apart bij dit nummer ingevoegd A4'tje. Op dinsdag 14 oktober organiseert de vereniging een lezing die gehouden wordt door de u welbekende Herman Meddens. De lezing gaat over de Rijper Zeepostil. Plaats: de Vermaning in De Rijp. In De Kroniek nr. 3 volgt nadere informatie, maar noteert u de datum alvast! 59

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2008 | | pagina 3