noemde plafond was gemaakt van 2,5cm Morex (vlasscheven)platen, waarop nog eens 30cm losgestorte vlasscheven. De vloer onder boxen bestond uit een lemen vloer, van de werkruimte uit basaltine tegels 30x30x7cm. Aan de voorzijde met grote deuren van 3,2x 3,3m om het vrachtvervoer binnen te halen en zo droog te kunnen verladen en aan de ach terzijde met een dubbele loopdeur als toegang voor de varende tuinders. Er werd geen daglicht toegelaten maar wel was er kunstlicht in de vorm van 16 TL- balken van 40W. Tijdens de bestuursver gadering van 28 januari 1957 werd ge meld dat een fout in de betonconstructie was geconstateerd, het betrof te laag af gestorte dwarsgoten, het was geen punt want men kwam er niet op terug. Medio 1957 werd de uitbreiding vol tooid. De geplande oplevering (opening?) van 12 juli vond later plaats vanwege ziekte van de architect, want op 2 augus tus 1957 deelde het bestuur mede dat de oplevering op een nog nader te bepalen dag zou plaatsvinden en van de opening geen 'officiële vertoning' te maken. Men besloot ook de opening te laten plaats vinden in aanwezigheid van het bestuur, de aannemers, de architect en de burge meester, allen zonder vrouwen en op het einde van de middag een broodmaaltijd te gebruiken bij Blokdijk en daarna een gezellig samenzijn. Echter over de tijd stippen van oplevering en opening verha len de notulen niet. Januari 1958 bood in ieder geval architect Oudejans de letters ABC aan als cadeau. Ze werden stevig op het dak van de nieuwe hal geplaatst. De zelfde maand zouden bij een storm al enige golfplaten van het dak waaien; schade ƒ1.191,96, de verzekering was daar overigens goed voor. Hoe verging het de grote hut De jaren 1957 en 1958 waren ongunstig doordat de stijgende kosten niet werden gecompenseerd door hogere inkomsten (slechte aardappelprijzen en afkeurin gen). Verhoging van de bewaarvergoe- dingen zag het bestuur ook niet zitten omdat de leden met dezelfde moeilijkhe den kampten. Men keek om naar andere producten zoals uien en aardbeien. Reeds tijdens de bouw constateerde men dat de droging van uien en sjalotten drie kwart van de nieuwe hal zou gaan inne men en men sprak de verwachting uit dat ook het aanbod van de ABC verbreed zou moeten worden met de verkoop van De oostgevel van één van de twee grote hallen 95

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2008 | | pagina 39