,9* dj De eerste steen. Foto genomen vlak voor de sloop van de lage hutten door P. Roelofsen Nz. $§i| vlag halfstok hing. Het bestuur vond dat er al genoeg fooitjes waren uitgedeeld en het werk al genoeg kostte. In augustus 1950 werd besloten om de kade achter de hutten met tegels te be leggen, hetgeen niet begroot was. Het huttenpad aan de voorzijde bestond uit puin en daar moest eind 1950 al puin worden bijgestort om de gaten te dich ten. Tevens besloot men het pad aan de noordzijde te verbreden zodat men daar beter kon manoeuvreren. Op donderdagmiddag 14 september 1950, tijdens de Rijper Kermis, werden de be waarplaatsen onder grote belangstelling geopend. Er werden sigaren, bonbons en druiven geserveerd, respectievelijk voor de heren, dames en kinderen. Het gebruik na gereedkomen van de lage hutten De A.B.C. ging zijn eerste jaar van bestaan in en boekte een winst van ƒ174,04. Ook zou er een brief naar B&W uitgaan(1950) met het verzoek om open bare verlichting langs het huttenpad en het verzoek aan buurman Klinkhamer om zijn heg te snoeien. De boxen werden bekleed met karton om zoveel mogelijk effect te krijgen van de ventilatie. Als de boxen niet werden gebruikt diende het ventilatiekanaal te worden afgedekt om geen valse lucht te trekken. De vloeren in de hutten bleek ook nog een punt van discussie. Kuin werd aansprakelijk ge steld voor de verzakkingen maar dat hield geen stand. Uiteindelijk gingen partijen akkoord om de kosten te verde len in 40- en 60%, respectievelijk Kuin en Coöp. Eind november 1950 waren in de hutten van 89 boxen 57 boxen gevuld met aardappelen, een box met uien en 10 boxen met kool. 18 Boxen gebruikten de leden voor diversen zaken en 3 boxen waren leeg. Het bleek een topjaar van 150 wagons want na het eerste jaar, waarin 115 wagons in bewaring werden genomen, was het in het tweede jaar te ruggelopen naar 95 wagons, echter in 1952 waren het er zelfs 158 wagons. Hieronder bevonden zich verschillende producten zoals poters voor eigen ge bruik, kool, consumptieaardappelen, wortelen en rode bieten. Het tweede en derde jaar werden respectievelijk af gesloten met een winst van 155,37 en ƒ204,22. Hoewel de ontvangsten daalden werden de gunstige resultaten bereikt door intensiever gebruik van de boxen en besparing op de uitgaven. Er waren zelfs 91

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2008 | | pagina 35