90 Het heien van de eerste paal en het leggen van de eerste steen in beeld Voor de eerste steen legging werd gesproken door voorzitter Gerrit Roelofsen (de Baron). Tegenover hem staat pastoor Holtkamp en de acolyten Jaap Smit en Theo Stoop klaar voor de zegening. Foto genomen door Henk Nibbering. Bovenrij v.l.n.r. Cor Bakker, Jaap Zaal, Nic Oudejans (architect), Jan Taam en Roel Kuin (aannemer) Middenrij v.l.n.r. Pastoor C. Holtkamp, Jan Woestenbrug (secretaris/penningmeester) en NN (bestuurslid Piet Taam?) Onderrij v.l.n.r. Jan Oudejans, bestuurslid Arie Kramer, bestuurslid Cor Stoop, Cor Taam, Kuin sr. (aannemer) en voorzitter Gerrit Roelofsen. Foto genomen door Henk Nibbering. De eerste steen wordt gelegd door een (nog) onbekend meisje onder toeziend oog van een metselaar van aannemer Kuin. Foto genomen door Henk Nibbering. Het heien van de eerste paal, deze keer door middel van handkracht van het bestuur, Geholpen door de 12-jarige Greetje, dochter van bestuurslid Cor Stoop. Siem Bakker kijkt vanaf de heistelling in de lens. Foto genomen door Henk Nibbering. De bouw vond plaats in de hete zomer van 1950 want Jan Kuin wist zich nog te herinneren dat een melkbus met koude karnemelk klaar stond om de dorst te lessen. Toen het eerste spant omhoog werd gezet hing daar meteen de Neder landse driekleur aan. Een feestelijk mo ment dachten de bouwvakkers en een fooitje waard. Het fooitje kwam maar niet zodat op het einde van de dag de

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2008 | | pagina 34