(Kerkstraat) werd te smal bevonden. In tweede instantie dacht men aan een per ceel grond van de heer Roemer aan de Grafterbaan. Los van het feit dat de heer Roemer niet wilde verkopen was de weg nu geen probleem maar ook de slechte waterverbinding vond men een struikel blok. In laatste instantie werd een oplos sing gevonden door het aanbod van Henk Nibbering Mz. die bereid was tuingrond te verkopen. Het perceel, sectie B, num mers 1077 en 1078, groot 86 aren en 20 centiaren, liep vanaf de Grafterbaan tot aan de Mieuwijdt. Hiervan zou in eerste instantie 3.400 m2 nodig zijn. Dit stuk grond was uitermate geschikt want het was direct aan het noodzakelijke vaar water gelegen. Het stuk grond lag welis waar niet aan de weg maar een verbin ding daar naar toe leek geen probleem. Een stukje sloot moest worden gedempt en er moest een pad worden gemaakt. Voor een zacht prijsje kon de grond van de heer Nibbering worden overgenomen met de restrictie dat hij een baantje als beheerder kreeg in de nieuwe ABC- hallen. Niet geheel vreemd want hij ver loor een stukje van zijn arbeidsterrein. Op dinsdag 3 oktober 1950 wordt om 10.30 uur de grond overgeschreven, sa menvallend met de ondertekening van het definitieve arbeidscontract voor Henk Nibbering. Er werd meer grond gekocht voor eventuele uitbreiding of als sorteerterrein, maar dat werd voorlopig aan Henk Nibbering verhuurd voor een kwartje per roede. Bij de eerste algeme ne vergadering vroeg Henk als beheerder wat voor werk hij moest doen. Het be stuur wist het ook nog niet helemaal maar belooft het onderling met hem te regelen. Hij moest er uiteindelijk veel voor doen, keuren van de aangevoerde aardappelen, verdelen van de boxruim ten zorgen voor de luchtkoeling, toezicht houden en schoonhouden van het ge bouw. Er was weliswaar een salaris afge sproken van ƒ1.250,00, maar een jaar nadien vroeg het bestuur zich af of het vele werk beter beloond moest worden en overwoog het salaris te verdubbelen. In ieder geval groeide zijn salaris gestaag en 10 jaar later verdiende hij ƒ4.368,00. Met de jaren bleek Henk echter niet goed met de secretaris overweg te kun nen en verliet, niet geheel vrijwillig, op 1 augustus 1960 de ABC. Op hetzelfde mo ment trad Klaas Klein als beheerder aan. Een poging van de ABC om in 1962 nog meer grond van Henk te kopen liep op niets uit. Henk, die geen binding meer had met de ABC en met zijn ontslag nog in het achterhoofd, vroeg nu 5x zoveel voor de grond. Er was echter in 1959 al 523 m2grond van Henk gekocht voor ƒ2,00 per vierkante meter. Hierop kon voorlopig eenzelfde hal worden gebouwd. In juni 1963 spreekt men al dat het bijna klaar is en nog verschillende werkzaam heden moeten gebeuren. Voor de rest van de grond achter de laatste nieuw bouw tot aan de Mieuwijdt werd uitein delijk in 1963 met Henk prijzen afge sproken; de eerste 500 m2 tegen ƒ10,00 en de rest voor ƒ5,00 per vierkante me ter. Men kocht 1.587 m2 voor ƒ11.500,00 vrij op naam. De gemeente Graft-De Rijp was in 1970 eigenaar geworden van het naastliggende land van H. Nibbering, maar stond positief tegenover een ver breding van het huttenpad met 3 meter (ƒ6,75 per m2). De sloot (800 m2), tussen de hutten en Klinkhamer werd in 1972 van de polder overgenomen voor ƒ1,00 per m2. De betonnen beschoeiing hier langs dreigde in de sloot te belanden maar is uiteindelijk in eigen beheer met hulp van aannemer Oudejans opgeknapt voor ƒ20.000,00, een uit de hand gelopen ingreep. De gemeente kreeg op 8 januari 1976 in principe overpad naar de te bou wen gymzaal op het voormalige grond van C. Klinkhamer.

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2008 | | pagina 31