iiiyy Het onderstaande artikel, van de hand van onze archivaris Jan Kaptein, gaat over Rechtestraat 118. Over de winkel die zijn vader begon en die Jan (en Rita) voortzetten. Het artikel is eerder in Rechtestraat Praat', Buurtblad, jrg. 1, nr. 2, 2008) verschenen. n De Rijp oep grutter tters-affaire' genhuis en in de ge in de voor- De winkel van H.J. Kaptein, Rechte straat 118. In Luxe-en Huishoudelijke artikelen en Speelgoed Deze winkel onder die naam bestond van 1929 tot 1995. Het was mijn vader Herman Kaptein. geboren in 1904 die deze winkel begon na zijn huwelijk met Corrie Vlaar uit Hoorn. Mijn vader was op zijn beurt weer de zoon van Jan Kaptein, getrouwd in 1902 met Betje Vestering. Deze opa Kaptein geboren in Hoog woud werd als weeskind, samen met een zusje ondergebracht in het gezin van een zus van zijn overleden moeder, getrouwd met Piet Stroet, boer in de Graftermeer op de boerderij aan de Ringdijk, later de boerderij van Kaandorp en weer later van Vaal Smit. Deze boerderij is enkele jaren geleden gesloopt en even verderop nieuw gebouwd. Mijn grootvader werkte na zijn huwe lijk bij de kruidenier Frederik Rijkes en hij woonde op het Vlaander thans nr. 6, toen nr. 297, waar drie van hun kinderen werden geboren w.o. Herman, mijn vader. In 1917 kocht opa Jan Kaptein het huisje met winkel in de Rechtestraat nr.19 (oude nummering) naast de R.K. Kerk, van Jan Bout. Met de huisnum merwijziging in 1961 werd dit nr 166 Het huis wordt nu bewoond door tante Lies Kaptein. DE GESCHIEDENIS VAN RECHTESTRAAT 118 81

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2008 | | pagina 25